налаштував зручне перемикання дисплею

| комп'ютери, linux, підказки

підключаючи зовнішні 20 дюймів до нетбука, щоразу мав виконувати одну й ту саму послідовність дій: запустити lxrandr з меню > переключити дисплей > вбити conky і запустити заново (щоби він правильно розташувався на екрані після зміни розміру).

набридло, треба автоматизувати.

чого хочеться? щоби за гарячим сполученням клавіш (скажімо, ctrl+f5) якийсь простий скрипт визначав, чи підключено зовнішній монітор — і переключав дисплей, а побігом ще й перезапускав conky.

проста заготовка скрипта знайшлася в тенетах, я лише максимально її спростив:
#! /bin/sh
xrandr | grep "VGA connected"
if [ "$?" = "0" ] ; then
   xrandr --output VGA --auto --output LVDS --off
else
   xrandr --output LVDS --auto --output VGA --off
fi
killall conky && sleep 2 && conky &
нажаль, скрипт справді простий — автоматичного визначення відеовиходів нема, працюватиме лише на ноутбуках з інтегрованим відео intel, а за необхідности відредагувати читайте мої дописи про налаштування зовнішнього монітора в linux.

втім, мені цього досить. скопіював код в текстовий редактор, зберіг файл switch_monitor до теки /usr/bin (потрібні права root’а) і дозволив виконання. тоді в аплеті налаштування клавіатури (див. скріншот) налаштував запуск команди switch_monitor за скороченням ctrl+f5. готово!

тепер достатньо підключити кабель і натиснути дві кнопки — стільниця на моніторі, відключити кабель і натиснути — стільниця знову на дислеї нетбука.

p.s. для подальшого вивчення залишив собі ось цей значно складніший скрипт… але то вже за іншим разом якось.