тиждень під знаком пі

| життя, автомобіль

цей тиждень пройшов у мене під знаком π — тобто пішохода: три дні я приїздив у офіс громадським транспортом. це вперше за рік відтоді, як компанія переїхала в новий офіс на петрівці, довелося мені пригадувати, як дістатися сюди від святошина чи академмістечка без автівки. незвично =)

було так: минулих вихідних щось почало стукати в автівці під час їзди на 40 км/год і швидше. не гучно, глухо і ритмічно. на слух наче в двигуні чи передньому мості — але в кермо не віддавало, машину не вело вправо-вліво… приблизно так само стукало, коли пробив колесо — тож кілька разів оглядав машину, але усі колеса тримали повітря, і «зайвих» предметів у шинах не помітив.

вирішив не ризикувати — залишив автівку на стоянці, і три дні їздив на роботу, як усі нормальні люди. лише у п’ятницю поїхав на найближче сто, де механік покатався довкола боксу зі мною, послухав стук, подивився двигун і ходову на під’йомнику…

врешті-решт причину стуку знайшли — таки в задній лівій шині, з внутрішньої сторони (не видно при зовнішньому огляді!) стирчав якийсь болт з величезною шляпкою! при цьому колесо добре тримало повітря — бо три дні простояло, не просівши! — але на високих обертах болт «просився» назовні, та його щоразу забивало назад об асфальт.

отк маленька проблема може принести радість: огляд і шиномонтаж вартували 100 грн, а могло ж бути значно, значно дорожче, якби справи дійшли до ремонту двигуна, коробки передач чи ходової.

тим часом вітчизняний автосервіс «радує» високим рівнем обслуговування: півтора місяці тому ставав на планове то в автоцентрі на кільцевій, мені там зняли внутрішню панель задніх лівих дверей, щоби полагодити замок — але на складі не знайшлося елементарної детальки, троса-тяжки замка. механік запитав, чи замовляти — і наче замовив. півтора місяці ні слухом, ні духом (номер мобільного в сервісі є).

сьогодні телефоную — ніхто нічого не замовляв, і навіть ціну детальки людина на телефоні не змогла назвати. забракло слів — молодці. добре, що вчора я цікавився, як можна замовити цю дрібничку в інтернеті: 84 грн, до 7 днів на доставку! якого дідька лисого не можна було це зробити, і заробити собі 10-20 грн на запчастині плюс 100 грн на зборці дверей?

тяжку я замовлю сам, але якщо хлопчики думають, що я поїду до них її ставити — нехай чекають.