текстовий редактор — без варіантів, узагалі

| огляд, комп'ютери, linux

вибрати текстовий процесор на заміну openoffice write виявляється не так вже й просто… надмір редакторів на будь-який колір і смак на перевірку виявляється досить жалюгідним. наче й вимоги до програми не надто суворі? видаливши openoffice, я вивільнив… 358 мб на диску! і все, що мені потрібно на заміну — щось подібне до одного компонента openoffice, але менше, легше і без надлишку функцій.

думаєте, знайшов?


abiword
найперший претендент — редактор з набору gnome office. невеликий розмір завантаження — 8 мб, і лише 26 мб на диску після встановлення. за функціональністю наближається до openoffice write. коротше кажучи, ідеальний варіант на випробу?

встановив… на скріншоті видно дивні глюки відображення тексту в abiword’і =( от і думай, що таке «не таланить» і як з ним боротися.

ну, гаразд. буду шукать щось подібне — вирішив собі я. а вибір насправді виявився дуже обмеженим: редактори для науковців (оболонки tex) з одного боку, для програмістів (лише текст + підсвітка синтаксису) — з іншого. і все.

texmaker
редактор на базі системи верстки tex, не wysiwyg ні разу. тягне добрих три десятки чималих бібліотек додатково до того, що вже маю, використовує віджети і бібліотеки qt (ну нема їх в мене, і не збираюся їх ставити на додачу до gtk+)… звантаження 220 мб, після встановлення — 420 мб.

в сад.

lyx
ще один потужний редактор, збудований довкола tex — «простий та єдиний», гиги. не wysiwyg, хоча такий-сякий перегляд результату на додаток до голого «коду» пропонує. практично той самий набір бібліотек, і також qt. звантаження — 240 мб, встановлений — 490 мб.

якийсь бульдозер, а не редактор =(

winefish
третій tex-редактор, трохи легший варіант порівняно до двух попередніх: лише 128 мб звантаження, 250 після встановлення, і навіть на gtk+. але не те що wisywyg, але й перегляду людського немає. і все-одно: чи варто міняти openoffice на таке?

туди ж, в кущики.

серед програмістських редакторів заміну шукати взагалі годі — це зовсім інші іструменти. так що залишився я наразі з mousepad’ом та переглядачем документів. побачимо, чи скоро мені знадобиться текстовий редактор — може й не знадобиться?

тим часом з того горя встановив я собі pyroom — звісно, на текстовий процесор не тягне, але може з того щось і вийде?