невже droid — найкращий екранний шрифт?

| комп'ютери, linux, дизайн та верстка

днями у блозі «український нетбук» з’явився гостьовий допис андрія дегелера «шрифти droid — знахідка для нетбука», і я одразу встановив собі цей шрифт на нетбук з linux mint, щоби спробувати наживо.

сподобалося: шрифт компактний, легко читається. але тоді схотілося мені порівняти його до інших кириличних шрифтів, доступних безкоштовно і котрі так само можна було б використовувати для відображення інтерфейсу — чи насправді droid найкращий?

коротка відповідь: так! власне все видно на доданій ілюстрації (переглядати обов’язково на повний розмір): справді, droid має оптимальне сполучення компактності, читабельності та — дуже важливо! — якісно відображається системою (перевіряв під windows).

порівнював до трьох стандартних кириличних шрифтів у базовому наборі більшости дистрибутивів linux (dejavu, freefont, liberation) та нещодавно анонсованої компанією paratype гарнітури pt sans.

отже: droid рекомендую в якості загальносистемного шрифта для усіх елементів інтерфейсу. де взяти? читайте допис андрія дегелера.