українська розкладка для linux mint: остаточне рішення

| англійська мова, комп'ютери, linux, підказки, українська мова

от скажіть, що таке не щастить і як його побороти? в linux mint вже третю версію поспіль не все гаразд з налаштуванням розкладки клавіатури:
звісно, це грубе викладення, але не вдаватимусь в уточнення. просто опишу рішення, котре щоразу мене рятує.

розкладка

налаштування розкладки повністю повторює вже описане для linux mint 6, тільки замість версії winkeys треба вказати unicode --- розкладка присутня в системі, але її неможливо вибрати через графічний інтерфейс, тож доводиться порпатися в терміналі.

одним рядком створюємо потрібний командний файл fixkeyboard в домашній теці:
echo -e '#!/bin/bash\nsetxkbmap -layout "us,ua(unicode)" -option "grp:ctrl_shift_toggle"' > ~/fixkeyboard
переносимо його в теку /usr/bin (вказавши свій пароль для sudo):
sudo mv -f ~/fixkeyboard /usr/bin
і встановлюємо атрибути для виконання:
sudo chmod a+x /usr/bin/fixkeyboard
готово, можна протестувати, набравши fixkeyboard в терміналі й переключивши розкладку за допомогою ctrl+shitf; а щоби налаштування автоматично відбувалося щоразу після перезапуску системи, треба додати fixkeyboard до автозапуску програм (скріншоти).

індикатор

якщо попередньо було налаштовано стандартний аплет xfce для індикації поточної розклади (наприклад, з варіантом winkeys) — він буде працювати і після запуску fixkeyboard.

але за потреби можна замінити хорошою програмою sbxkb — на неї натрапив у блозі убунтолога, завантажити deb-пакунок можна звідти ж. знову-таки, програму доведеться додати в автозапуск (або просто дописати новим рядком до файлу fixkeyboard).