humble indie bundle — не пропустіть, бо шкодуватимете!

| комп'ютери, windows, ігри, linux, позитив, товари, діти

якщо хто ще не встиг придбати 6 чудових інді-забавок для себе або своїх діточок — не зволікайте і негайно це зробіть! бо пізніше жалкуватимите, або тамуючи муки совісті завантажуватимете їх з торент-звалищ. тому що ігри справді варті уваги — зокрема, кумедна world of goo, надзвичайно красива aquaria чи моторошна penumbra, — а ще ж і ціна… вільна! тобто заплатити можна стільки, скільки хочеш. або можеш.

небачений атракціон щедрості (тут — без іронії!) за назвою humble indie bundge влаштувала компанія wolfire. про цього маленького (п’ятеро чоловік) незалежного виробника відеоігор я дізнався випадково, коли натрапив у тенетах на видиво з абсолютно «безбашенного» 3d-зайцефайтінгу lugaru — ця забавка також є в наборі. про акцію я дізнався так само випадково — з блогів «дпк».

суть пропозиції humble indie bundle настільки ж проста, наскільки незвична для світу традиційного бізнесу: забирай 5 ігор і плати стільки, скільки ввжажаєш за необхідне. кожна гра доступна в трьох версіях: для linux, windows та macos. оплата онлайн (наприклад, через paypal), після чого всі ігри (в усіх версіях!) стають доступними для завантаження, без будь-яких обмежень. на додачу бонусом — повна версія фантастично стильної адвентури samorost 2, котрою я вже колись захоплювався.

і от скажіть — хіба таке можна пропустити? хіба така пропозиція не варта грошей? я заплатив $10 — хоча зрозуміло, що вже зараз увесь цей набір можна легко знайти в тенетах. це питання самоповаги, а також поваги до розробників — і навіть не стільки за роботу над чудовими ігровими проектами, доступність ігор на непопулярній системі (linux), але найперше за готовність відмовитися від традиційних в софтверному бізнесі жадібности, тотального контролю, зневаги до користувачів.

і знаєте, що? ось такою акцією, коли кожен може заплатити хоч і 1 долар (юра новоставський підказує, що варто спершу вказати менше, і посміхнутися), wolfire вже зібрали… більше мільйона доларів! наглядна демонстрація того, що нішевий бізнес може мати людське обличчя, що користувачі варті довіри, а ще того, що боротьба з неліцензійним пз (принаймні в споживацькому сегменті) — це просто ознака браку креативності та здорової конкуренції.

p.s. тимошко вже в захваті від world of goo — її я поставив першою, бо була доступна як .deb-пакунок. про решту забавок відпишу, можливо, пізніше.