мрія: київ — гданськ — стокгольм — уппсала

| мандри, ідея

миленька спонукає запланувати на наступний (!) місяць поїздку до швеціїї — світ подивитися, друзів провідати. сама вона вже двічі бувала в тих краях — вперше ще у 2005 році, з маленьким перчиком. цього разу хоче, щоби ми поїхали разом. спершу думали про переліт — пізніше якось непомітно перейшли до обмірковування і планування поїздки автівкою: з києва до гданська, і звідти паромом до стокгольма.

поїздки за кордон автівкою — для мене в новинку… по-перше, дорого. по-друге — чужі терени, інші правила… в деякі країни я би взагалі ні за що не поїхав би за кермом. але ж так можна все життя прожити в українському підземеллі — а будь-що нове в житті починається з мрії?

отже, в картах google накидав приблизно першу частину маршруту: через ковель, з ночівлею в любліні, на гданськ. можливо, хтось підкаже кращий варіант, враховуючи прикордонні реалії?

довжина маршруту — близько 1200 км в одну сторону, це приблизно 100 л пального, загальна вартість близько 120 євро (враховуючи те, що половину доведеться заливати за польськими цінами). паром з гданська до нінашамна (чи як його там?) — 470 євро (авто + 4 пасажири). ночівля в любліні — 60 євро (детально пропозицію не вивчав).

ну нічого собі… 650 євро в одну сторону на двох дорослих і двох дітей (це не враховуючи страховок на автівок і людей, оформлення візи тощо — лише дорога). прямий переліт з «аеросвітом» вартував би 900 євро в обидві сторони.

думаю… яку нирку продати — праву чи ліву =)