київ — стокгольм: альтернативний марштут

| мандри, ідея

минулого разу я трохи дав маху з оцінкою витрат паромну переправу polferries з гданська до нінашамна: 470 євро — це за проїзд туди і назад, та ще й за авто і 4 дорослих пасажирів (а діти до 7 років катаються безкоштовно). в дійсності має бути близько 220 євро в одну сторону…

…але виявляється, що є ще доступніший варіант: tallink sija пропонує переправу з риги прямо до стокгольма, і дешевше — в середньому 173 євро (залежить від класу каюти) за автівку і 2–4 пасажирів, в одну сторону.

тим часом маршрут з києва до риги має ту ж довжину, що і дорога до гданська — але через білорусь. в плюсах — менший час в морі, прибуття прямо до стокгольму (від нінашамна довелося б ще 200 км їхати автівкою). щоправда, до недоліків я записую а) транзит через білорусь (для мене це вже фактор ризику, бо совок), б) три кордони замість одного (україна — білорусь — литва — латвія). хто нещодавно їздив автівкою до білорусі — підказуйте, які є нюанси?

тим часом відпустку на другу половину липня офіційно узгоджено, тож ще один крок до фіналізації планів зроблено. скоро відчую передчуття мандрівки =)