повернення в арулько — 10 років потому

| комп'ютери, ігри, linux, нетбук, позитив

ностальгуйте і заздріть, геймери зі стажем, розглядаючи скріншот! переконаний, що серед тих, хто зазирає сюди час від часу, більшість впізнають шедевр з пів-погляду: jagged alliance 2, один з найкращих сплавів покрокової тактики і рольовухи усих часів та народів. а тих, хто на початку століття не провів хоча б кілька ночей за цією забавкою — мені просто шкода.

…і так — під linux’ом, і без wine. після успішного запуску fallout 2 на нетбуці — згадував ja2 і збирався десь знайти версію для linux і пограти знову, ось тепер руки дійшли, та ще й як! зважте, що показує годинник на стільниці =)

почалося з того, що я майже випадково знайшов версію ja2 для linux на звалищі btjunkie, і завантажив. торент дає два дискових образи — перший монтується для встановлення, другий — власне для гри, причому монтувати другий iso треба в теку, призначену для вмісту оптичних дисків (/media/cdrom в більшости дистрибутивів):
sudo mount -o loop <образ.iso> /media/cdrom
після цього гра запустилася, і я радісно взявся читати пошту від енріке чівалдорі та підбирати найманців… аж поки не надійшов час зерегтися — програма відмовилася зберігати сейви, звітуючи про якусь помилку.

тут я доречно пригадав про sdl-порт гри — ja2-stracciatella, який вже віддавна й багато разів траплявся мені на очі в тенетах… на лончпаді знайшлися посилання на репозиторій для ubuntu, все підключилося і встановилося в synaptic’у, потім довелося відкрити файл конфігурації (~/.ja2/ja2.ini) і вказати там шлях до теки data з оригінальною грою (бо stracciatella — це лише порт логіки, розповсюджується без файлів данних) — і вуаля! вперед, на медуну =)

p.s. про запуск fallout 2 під wine’ом напишу за іншим разом, а з інших старих забавок, які я успішно запускав на нетбуці з linux, відзначу ще duke nukem 3d та deus ex (детальніше за посиланнями).