сербські тигри поїли китайських піреллі

| товари, автомобіль

потрібна нова гума для автівки — нема чого відкладати покупку, тож учора взявся шукати в тенетах. штатної dunlop sp sport 2020e в розмірі 195/60R15 вже годі знайти, зрозуміло — тож довелося шукати недорогу заміну. пошук по українських інтернет-магазинах шин з київськими конторами досить швидко дав кілька моделей на вибір:
  • debica furio 88h (445..512 грн)
  • pirelli cinturato p6 88h (495..540 грн)
  • dunlop sp sport 300 88h (543..597 грн)
  • tigar prima 88v (549..629 грн)
…і ще кілька дивних назв на кшалт matador’а чи marangoni, які я серйозно не розглядав через брак конкуренції серед постачальників.

спершу я зацікавився, звісно, отими pirelli — в якихось європейських тестах бюджетної гуми вони взяли друге місце з відзнакою «дуже рекомендовано»… а ще ж ціна така приваблива? телефоную на vsekolesa.com.ua, вони пропонують найнижчу ціну (495,- грн) і наче розташовані зручно, можна дорогою додому заскочити… але в дійсности виявляється, що в суботу не працюють, можливість доставки в суботу під великим питанням (вже п’ята вечора, склад запривається), а остаточно спинило мене те, що продавець одразу попередив: «піреллі китайські». я, звісно, не проти китайського товару — але сам факт попередження, і дещо в тоні мене спинило… не схотів ризикувати.

цікаво, що сьогодні за ті самі pirelli p6 на vsekolesa сьогодні (пройшло 2 дні!) вже хочуть 535,- грн: не встиг =)

врешті-решт я спинився на варіанті tigar prima (чесна сербія, клас навантаження/швидкості 88v) по 549 грн, і замовив їх на суботу в такій собі конторці авітех, щоби в суботу забрати. дорогою додому одразу й поставив, віддавши додатково 180,- за монтаж і прокатку пари дисків.

перші враження — нова гума котиться значно м’якше і тихіше. витрата пального якщо й збільшиться дещо — я навряд чи це помічу. а от скільки відбігають — треба буде подивитися.