переказ коштів а ля київстар

| телефон, різне

зараз все більшу популярність — навіть в україні, гхм — набирає популярности такий інструмент маркетингових комунікацій, як (узагальню) робота з блогерами та іншими «експертами». навіть мені довелося вже спробувати його в роботі… і загалом — правильна тенденція: якщо враховувати деякі особливості цього інструменту (найперше «реактивність» аудиторії) і не боятися «випускати джина з пляшки», можна отримувати хороші результати.

з думкою про вас

от і «київстар» нещодавно попрохав перевірити роботу нових сервісів на порталі «мій київстар», видавши для такої оказії по 200 грн — бо ж сервіси платні. оскільки приймаючи умови співпраці, я пообіцяв позвітувати про результати у блозі — спробую, але не сприймайте цей допис (і кілька наступних) за рекламу: писатиму абсолютно суб’єктивно що думаю.

я вже колись давно пробував користуватися цим порталом, але закинув, головне через то, що від оператора мобільного зв’язку мені потрібен… сюрприз: мобільний зв’язок! при цьому будь-які проблеми і питання в ідеалі повинні вирішуватися миттєво, з пів-оберта, з оператором гарячої лінії — і що рідші такі контакти, то краще, значить, працює оператор. тим часом будь-який портал — це спроба нав’язати частіші контакти… в принципі, розв’язати цей парадокс київстар спробував, змістивши акценти від трешово-розважального старпорту (фууууу) до сервісного сайту «мій київстар», який надає доступ до справді корисних функцій, таких як поповнення балансу платіжними картами, керування додатковими послугами, замовлення налаштувань на телефон, та перегляд звітів.

втім, все-одно постає питання: чи багатьом абонентам треба усим цим користуватися на регулярній основі? і якщо тих, кому таки треба, набереться хоча би 5% (не віриться) — чи варті затрат були зусилля з розробки порталу?

переказ коштів

це був ліричний відступ. я ж хочу зараз позвітувати про послугу «переказ коштів», яка мала б дозволити поповнювати рахунок батькам, дітям чи просто знайомим.

«мала б дозволити» — тому що мені якраз не вдалося переказати тестові 10 грн на батьківський баланс, і я не одразу зрозумів, чому… хоча я сам винуватий: умови надання і опис послуги треба читати уважно! а ключовий момент ось: «контрактний абонент — фізична особа, може переказувати кошти лише між особовими рахунками, що зареєстровані на нього». тобто переказати 10 гривень товаришеві, який залишився без вихідних дзвінків через нульовий баланс — не вийде: я ж не думаю, що багато хто укладає контракти з оператором замість друзів, колег, ба навіть батьків?

цікавинка ще в тому, що насправді в мене два зареєстрованих номери: одним користуюсь я, іншим — дружина. але… якраз для того, щоби спростити розрахунки з оператором, зменшити розмір коштів, «заморожених» на двох телефонних балансах і уникнути необхідности час від часу щось переказувати між ними, я колись давно об’єднав рахунки за обома номерами. і тепер не маю мороки.

коментарі щодо вищої безпеки окремих рахунків відкидаю: дитині, поки не навчиться з відповідальністю ставитися до дзвінків і грошей, придбаю передплатну sim’ку, а дружині довіряю (майже) як собі — інакше чого одружуватися?

суб’єктивний висновок: людей, яким такий обмежений варіант поповнення рахунків від київстару справді стане в нагоді, дуже небагато — принаймні там мені здається.

далі ще буде про «мій київстар» та інші послуги.