круті фараони — веселий коктейль по-англійському

| огляд, кіно, позитив

давненько не писав нічого про кіно… це зовсім не означає, що я нічого не дивлюся: приміром, днями переглянув кубрикового «доктора стрейнжлава»… бомба! але фільм вартий вдумливо виписаного звіту, тож трішки почекає. сьогодні розповім про інше кіно: на вихідні шукав собі щось легке для перегляну на ніч, і витяг зі старих архівів якийсь файл, що лежав там вже може з рік і назвою та окремими кадрами нагадував якусь молодіжну хорор-комедію на кшалт «страшного кіно»… отже, вмостився дивитися «крутих фараонів» (hot fuzz, 2007).

одразу скажу: так воно і виявилося, це майже хорор-комедія…а ще поліційний бойовик. але на відміну від голівудських конвейєрних поробок, фільм вартий уваги, як майже завжди, коли британці беруться робити кіно (згадуємо, приміром, «історію в брюгге»): все розпочинається як комедія, поступово переростає в драму… ще трішки — і це вже детектив, згодом — дикий сюр і хорор, і закінчується все в шаленому темпі поліцейського бойовика.

додайте сюди порцію ненав’язливого англійського гумору, чудову гру акторів (декого впізнав після перегляду «путівника галактикою…», а за тімоті далтона — окрема подяка режисерові) — і веселий розважальний коктейль готовий.

персональна оцінка: 4/5

після завершення кіносеансу фільм хочеться переглянути від початку — по-перше, щоби свіжим поглядом прослідкувати детективну зав’язку, і по-друге, щоби ще раз насолодитися тим, як серйозно актори створюють прості кумедні ситуації.