кілька маленьких шедеврів

| комп'ютери, ігри, позитив

одна цікава ідея може перетворити банальність на маленький шедевр — от як у випадку з мінімалістичним шутером captain forever, про який я вчора згадував. так само я подумав собі колись, побачивши випадково на екрані чужого комп’ютера платформову забавку braid: ось таке інді я придбав би — шкода, що є версії лише для xbox, playstation, windows і mac, — але нема для linux (є! і вийшла в одній зі збірок humble indie bundle). обов’язково гляньте трейлер.

а ось ще один приклад: limbo. випадково втрапив на згадку про цю перлину в тенетах, подивився відео і закохався — наче звичайна платформова блукачка з головоломками… але як мінімалістично і красиво оформлена! скільки атмосферності в короткому ролику… так і хочеться замініти персонажа їжачком =) шедевр. шкода, що і ця забавка — лише для xbox.

на десерт — ще одна візуально приємна штучка: drivey. виглядає як автосимулятор, але насправді поки що це не гра, а технологічна демка. цікава ж вона, знову-таки, оригінальним візуальним стилем: тут немає опонентів та перегонів на швидкість, фотореалістичних тривимірних сцен… немає навіть потреби керувати процесом: лише віртуальна дорога в мінімалістичному двоколірному оформленні… але як красиво!

навмисно завантажив 300-кілобайтну (!) демку, щоби подивитися в динаміці (роликів не знайшлося). психоделічне видовище! щось таке я б залюбки поставив собі як анімовані шпалери, або замість екранної заставки. нажаль, і тут лише версія для widnows (хоча під wine, пише автор, має працювати).