трішки про розміри екранів — об’єктивні та суб’єктивні

| телефон, windows, дизайн та верстка

тенета — тобто спеціалізовані сайти і блоги — ретранслюють нове повідомлення microsoft: нарешті готова до серійного використання нова операційна система для мобільних пристроїв — windows phone 7. за шість місяців від офіційного оголошення у барселоні скріншоту новинки не бачив хіба що сліпий — але й для сліпих піарники написали безліч прес-релізів, образно змалювавши технологічну іноваційність, інтуїтивність інтерфейсу, надзвичайну придатність до мультимедійних розваг тощо.

знайшлися навіть люди, яким система вже сподобалася — ще до того, як її показали на «живих» серійних пристроях. нехай. так було завжди, і це нормально. я ж хочу лише подивитися на скріншот…

вже давненько я виношую ідею запропонувати один додатковий критерій оцінки телефонів і смартфонів з тактильним дисплеєм — співвідношення площі власне активної матриці до площі передньої панелі пристрою. приміром, для ікони техноманьяків, технологічного взірця китайської телекомунікаційної галузі, статусного символа молоді — для iphone 4g це співвідношення приблизно складає… 59%. для htc hero — 53%, для скромної nokia 5530 — 49%.

зрозуміло, що такий параметр — це лише груба (бо надто точна) констатація, результат вимірювання, адже користувач оцінює розміри суб’єктивно, і дизайнери вміють цією суб’єктивною оцінкою маніпулювати. але хай йому грець — треба ж від чогось відштовхнутися?

отже, повернуся до windows phone 7… зрозуміло, що зображення, яке вже усім сидить в печінках — це лише ілюстрація, макет, і обчислене для нього співвідношення 71% ні на що не вказує — «живі» ж бо смартфони будуть інакшими. але…

зважте на те, що візуально, суб’єктивно тут дисплей сприймається як ще менший — через те, що чорні поля вгорі та справа (зафарбовані синім на ілюстрації) візуально не сприймаються як частина екрану — а швидше «плюсуються» до рамки. в результаті візуально корисна площа інтерфейсу — 47 (!) відсотків від площі макету.

власне, от і все, що хотів сказати. привіт дизайнерам.

p.s. затятим коментаторам присвячується це доповнення: я не пророкую провал windows phone 7 і загибель всієї microsoft, я не оцінюю споживацькі характеристики windows phone 7, якої ще не бачив живцем… мова в дописі йде лише про дизайнерське (в сенсі «індустріальний дизайн», а не «рюшечки») рішення головного екрану системи.