о боже, ми всі помремо! знову!

| думки, інтернет

омфг, чергова страшилка в жежешках
цитата. …мы считаем, что самостоятельно и сознательно дошли до тех ценностей, которые, с пеной у рта, отстаиваем в реальной и виртуальной жизнях. но на самом деле, эти ценности возникли у нас под воздействием серых бумажных листочков и цветных движущихся картинок. и чем дальше, тем сложнее будет нам, бывшим обезьянам, сопротивляться уплотняющейся вокруг нас информационной матрице (читати все)
на секундочку: в чім різниця між справжнім фантастом і отаким от блогером-устрашителем? коротко: справжній фантаст інколи пише страшні речі (найбільш близьке до теми з відомого мені — «хижі речі століття» стругацьких), але він не лякає — він завжди досліджує альтернативні варіанти розвитку цивілізації, разом із читачем шукає відповіді на питання «а що коли…»

а що досліджує ніколай горькавий (don_beaver), яких відповідей прагне знайти? його допис — так само як і реакція тих, хто його розшарив у googe reader’і — є лише посереднім взірцем продукту того ж таки маніпулятивного середовища, котрим він лякає в перспективі: «інтернет + штучний інтелект = інфозалежність і маніпуляція; погано-погано, всім боятися!»

мені цікаво: це щира проекція власного страху смерті — чи свідома спроба заробити ще трішки популярності старим як світ методом?

вся історія людства— це нескінченна (ну, принаймні дуже довга) послідовність скриньок пандори, вкладених одна в одну: людство лише тим і зайняте, що дістає наступну, відкриває, жахається і… пристосовується. тоді тягнеться за тією, що всередині. людство називає це еволюцією — і пережило вже тисячі, мільйони пророків жахливого кінця.

переживе і цього. або… загине? а яка, к бісу, різниця =)

p.s. ілюстрація — ну хіба не чудо!? — є роботою відомих британських ілюстраторів жанет та енн грехем-джонстон.