шипучка для мас

| негатив, кіно, культура

цінитель у своєму блозі опублікував видиво… ой краще б він цього не робив — або прокоментував якось інакше («шедевр 2009 під музику шедевра 2010 […] цю красу оминути просто не маю права»). мова про пародію на кіно-трейлер з використанням відеофрагментів мультфільму «вперед і вгору» та звукових — з фільму «початок».

що сподобалося? де краса?

видиво — чудовий стьоб, котрий, як на мене, промовляє: ось як просто зліпити класнючий трейлер з чого завгодно і до чого завгодно: до хорошого кіно, до поганого кіно… або й просто ні до чого! так, без сумніву, «вперед і вгору» — непогана анімація (шедевр? попрошу… я ще мушу написати про це колись), а «початок» — непогане розважальне кіно. але… поєднання їхніх елементів у цьому «трейлері» очевидно позбавлене сенсу — воно подразнює усі «правильні» рецептори глядача, не несучи при цьому жодного смислового навантаження…

…і це нам подобається? і на основі ось такої простої «шипучки» ми робимо вибір, куди понести наступного разу свої 20-50-80 гривень?

подивіться афішу кіївських кінотеатрів на найближчий тиждень — одна й та ж х…ня на екранах (за винятком, можливо, «жовтня» та «києва» з претензіями на артхаузну фестивальність), немає на що піти! але для кожної з цих кінопоробок — яскравий трейлер з бомбезним саундтреком.

в якості потскриптума: і що, оті люди, що формують такі афіші, навчать нас колупати в носі цінувати мистецтво прекрасного? їм ми віддаємо гроші? до їхніх закликів припинити завантажувати відео з торентів ми маємо прислухатися?

та якби я їх слухав — я б ніколи в житті не побачив «великого лєбовського», «місто загублених дітей», «човен», «космічну одисею 2000», «стіну»… і перелічувать можна до нескінченності. зате дивився б нескінченний серіал бидлокоміксів з яскравими трейлерами.

p.s. як взірець хорошого стьобу, наведу лінки на дві інших пародії в стилі трейлера (баян, але може хто ще не бачив): «їжачок в тумані» та «горбатий дах». а от чому вони, на відміну від «вперед…» + «початок», справді кумедні — думайте самі.