цікаві досліди: скільки коштує передвстановлена ос windows?

| комп'ютери, windows, воля

днями трапився мені на очі документ, в якому описана процедура відмови від передвстановленої на пк операційної системи windows та наведено розміри відшкодувань за різні версії. думаю, багатьом користувачам буде цікаво, скільки ж вони заплатили за «безкоштовну» операційну систему, а тим, хто лише збирається купувати ноутбук чи пк — дізнатися, скільки microsoft поверне їм грошей у випадку відмови від передвстановленої ос.

нагадаю, що така процедура відмови і відшкодування передбачена ліцензійною угодою microsoft (котру ніхто ніколи не читає) і час від часу до неї вдаються люди в інших країнах (навіть у росії, де одним з перших ініціаторів впровадження був acer, як виявилося). а от публікацій про український досвід повернення швидкий пошук в гуглі, на жаль, не виявив.

але перш ніж щось публікувати, я вирішив запитати в microsoft, чи є інформація про розміри відшкодувань відкритою (відповіді на адресований @microsoftua твіт, і на пізніше нагадування так і не отримав), а також пройти кількома київськими супермаркетами електроніки й попитати в продавців, що вони знають про програму відшкодування за передвстановлену windows.

ельдорадо

пр. московський, 23 (мапа)

продавець чув про програму відшкодування вартості передвстановленої ос windows, але про її умови не розповів. зауважив, що гроші повертаються довго, а сума невелика (для прикладу назвав орієнтовний розмір компенсації за windows 7 starter — близько 300 грн), тож дав пораду не займатися цим питанням.

city.com

пр. московський, 23а, т/ц «городок» (мапа)

продавець нічого не знав про програму відшкодування вартості передвстановленої ос windows. збігавши порадитися з кимось, повернувся й повідомив, що відшкодування неможливе, і що комп’ютери продаються зі вже активованою операційною системою (що насправді навряд чи відповідає дійсності, хіба що кожну коробку відкривають для перевірки?)

comfy

пр. московський 13а, т/ц «альта центр» (мапа)

продавець виявився найбільш компетентним — про програму відшкодування чув, і хоч деталей не знав, але чітко вказав, що з питаннями варто звертатися до служби підтримки microsoft, і з власної ініціативи роздрукував мені інформаційний листок з адресою офісу microsoft (!) та номерами служби підтримки.

далі — найцікавіше, як на мене.

служба підтримки microsoft

а й справді, подумав я собі — що розкажуть в службі підтримки microsoft рядовому покупцеві, котрий відмовиться приймати ліцензійну угоду windows?

нічого. судячи з інтонацій та розміру пауз, моє запитання про те, як діяти, коли я не бажаю приймати ліцензію на передвстановлену ос windows (наприклад, якщо маю раніше придбану коробку з windows) викликало в дівчини на телефоні в службі підтримки невеличкий ментальний шок.

в результаті я отримав дещо невпевнену відповідь, що можливості відшкодувати вартість придбаної в комплекті з комп’ютером системи windows в україні — не передбачено.

(далі буде)

поновлення. коментар дмитра шимківа, генерального директора «майкрософт україна»:
шановні добродії!

дозвольте пояснити — операційна система, що встановлюється виробником електронного виробу є компонентом даного електронного виробу. рішення щодо правил повернення будь-якого компонета виробу споживачем виробу визначає виробник виробу. це стосується процесору, памяті, операційки, додаткового пз, тощо. спеціально говорю про виріб, оскільки це може бути пк, електронна книжка, автомобільний пк, бензозаправка, тощо. виробники електронних пристроїв закуповують ос як компонент в виробника ос за певних умов та ціною, що обумовлено відповідними контрактами. виробники пристроїв продають свій пристрій як кінцевий продукт. жодний постачальник компонентів не може втручатися та коментувати політику повернення виробників. отже будьте ласкаві з питань повернення процесорів, памяті, ос, мережевих компонентів - звертайтеся до виробника пк. адже ніхто не звертаеться до компанії delphi або magna щодо проблем із кабельною системою авто або кріслами — споживач звертається до сервіс центру виробника авто. вважаю не доречним спекулювати на цій темі.

вітаю із святами!

з повагою, дмитро шимків
отже, наскільки я тепер розумію, процедуру та розміри відшкодування за передвстановлену операційну систему встановлює виробник комп’ютера.

продовження таки буде.