українське суспільство не дозріло для щасливого життя

| думки, політика, україна, українська мова

за посиланням у google reader’і втрапив на дуже хорошу статтю володимира пилипчука — «проблеми і перспективи європейської інтеграції україни». занотував собі кілька цитат.
цитата. суди громадян з банками за дострокове зняття коштів з депозитів під час політичної кризи 2004 року і економічної – 2008 року були майже поголовно програні громадянами-позивачами до банків. (читати повністю)
це — на продовження теми про українські банки як надзвичайно ненадійний спосіб збереження чесно зароблених накопичень, а також теми про відсутність будь-яких гарантій громадянам з боку української держави, в т.ч. гарантій законності чи справедливості судочинства.

бажаючі доводити мені, що все не так погано, а з окремими випадками сваволі банкірів (а також можновладців усіх рангів та гілок влади) можна і треба продовжувати боротися шляхом судових позовів тощо — будь-ласка, не переймайтеся, я не сперечатимусь на цю тему.

ще цитати. про рівень зарплат та пенсій:
цитата. україна має забути про входження в єс чи про безвізовий режим до тих пір, доки в україні не з’явиться 3-4 мільйони нових робочих місць, доки мінімальна заробітна платня в україні не становитиме 600 євро, а мінімальна пенсія 300 євро, доки інфляція в україні не знизиться до рівнів 1-2 % % на рік, доки не будуть закриті східні кордони україни для міграції поза правилами єс та ін.
про правоохоронні органи:
цитата. в європі правоохоронні органи охороняють права і свободи громадян. в україні – це репресивна машина щодо прав і свобод громадян. міліція може порушити кримінальну справу чи ні в залежності від здатності відкупитися. може безкарно обікрасти, покалічити чи вбити затриманого […] в європі петенціарні заклади – це не лише органи ізоляції від суспільства, але й органи перевиховання злочинців […] в україні тюрми по своїй суті є концентраційними таборами з тортурами і кримінальним насиллям, що призводить до каліцтва, інвалідності і смерті в’язнів. українські тюрми одночасно є школою „підвищення кримінальної кваліфікації” засуджених.
про судову систему:
цитата. судочинство ж у справах позовів громадян до органів влади і посадовців фактично являє собою кальку самосуду влади над заявниками […] якщо зараз україну прийняти в європу, то європейські суди змушені будуть працювати лише на розгляд справ українців. суддів не хватить.
про законодавче поле в діловій сфері:
цитата. українське законодавство настільки суперечливе, що коли його дотримуватися скрупульозно, то весь бізнес будеш змушений просто зупинити […] вести бізнес з приватними підприємствами олігархів чи державними підприємствами – самогубство, бо у випадку спорів з ними судову справу в україні виграти – безперспективно. якщо виграєш у міжнародному суді, то після того в україну не потикайся.
а оце — одна з найцікавіших цитат, бо лаконічно і дуже-дуже влучно:
цитата. українське суспільство теж має робити свідомий вибір такої влади в україні, яка здатна підняти комфортність життя в україні до європейських стандартів. суспільство має дозріти до інтеграції і визначитися з її вектором.
як ніколи актуально. приміром, проїжджаючи кримом ще навесні минулого року, мав змогу «насолоджуватися» видовищами всенародної (!) підготовки до першотравня, лісами червоних (!) стягів та засиллям про-радянських (!) та про-московських лозунгів: ті люди не просто ніколи не були українцями, не вболівали за україну — але одверто, не ховаючись і безкарно чинять державну зраду. таких багато, і я вже мовчатиму про мову цього разу.