кінотиждень п’ятий

| огляд, кіно

черговий кінотиждень — знову поділюся враженнями про переглянуті протягом двох тижнів стрічки:
чотири фільми з переліку — відібрав, продовжуючи переглядати розділ фантастики на ex.ua, і невдалий досвід з іншими світами не спинив мене. п’ята — анімаційна стрічка з хорошими відгуками, на яку я полінувався зходити до кінотеатру. мотор?

персонаж

(stranger than fiction, 2006, марк форстер. imdb: 7,8/10)

вже сама анотація на ex.ua обіцяла цікавий перегляд — і, на диво, стрічка не розчарувала! по-перше, ще від першого знайомства у «старій заквасці» я вважаю манеру гри уіла фарела надзвичайно кумедною, а створених ним персонажів — чарівними. до того ж, тут цілком на місці легендарний дастін гофман: його професор літератури просто заворожує! на додачу до всього фабула фільму доволі свіжа, не «заїжджена» голівудськими рімейками (хіба що я все пропустив? підказуйте), і технічна реалізація (режисура, камера, сценарій, музика тощо) — все на досить високому рівні.

наприкінці я мало не плакав — попри те, що фільм є комедією. і, залежно від того, на якому рівні оцінювати картину, фінал може видатися або слабеньким (після добре вибудованого напруження — безкровний «пшик» замість драматичного катарсису) — або ж, навпаки, досить сильним своєю життєлюбною, оптимістичною філософією. вирішуйте самі.

особиста оцінка: 4/5

одним рядком: приємна комедія для сімейного перегляду, котру, можливо, навіть захочеться переглянути ще і ще раз.

v означає вендетта

(v for vendetta, 2006, джеймс мактіґ. imdb: 8,2/10)

в мене вже вирвався коментар на цю стрічку, одразу після перегляду... фільм дуже мені сподобався — як я вже писав, ставлю на одну поличку з «бразилією» (про яку я ще колись напишу), і це, повірте, дуже висока оцінка. звісно, «вендетта» — казка, комікс… але це комікс зовсім іншого жанру, аніж супермени-бетмени з людино-павуками та людьми ікс. за темою, фабулою та стилістикою — це мікс «еквілібріуму» та «привида опери», якщо зможете собі таке уявити =)

думаю, глядачі після сеансу «вендетти» ділитимуться на тих, хто отримав задоволення від кінокоміксу, але не таке сильне, як від більш динамічних «чорного лицаря» чи «еквілібріума» — і тих, хто таки побачив другий план, підтекст за символами маски, диктатора, іві…

…герой крістіана бейла самотужки перемагає зло — це штучний пафос і примітивщина, хоч і приємна для ока. герой х’юго уівінга (реінкарнація агента сміта, яка іронія!) міг би зарізати усіх «поганців» — але сценарист відмовляється вдатися до банального фіналу! революціонери не роблять революцій — вони лише можуть розбудити тих, хто спить… майже завжди — ціною свого життя.

особиста оцінка: 5/5

одним рядком: чудовий кінокомікс для вдумливого перегляду, без попкорну.

атомний цирк

(atomik circus — le retour de james bataille, 2004, дідьє та тьєрі пуаро. imdb: 5,4/10)

переглянувши анотацію, я чекав чогось значного від цього фільму, закривши очі на невисокий рейтинг imdb… чекав стьобного поєднання фантастики, хорору, неповторного французського гротеску («місто загублених дітей», «відок»), на яке просто не здатен конвейєрний голівуд... дзуськи, не дочекався.

в міксер понакидано всякого різного — але з-під того звалища режисерський дует не подужав вилізти й витягти свою картину… гумор місцями присутній — але іскор не розбризкує. ціла сюжетна лінія з відповідними планами, персонажами і текстовкою сильно нагадує за стилем кустуріцу — але так нічого путнього з неї не встигає народитися, все порізано в криваве шмаття незрозумілими прибульцями. кінцівка в стилі «космічної одісеї» мала би щось символізувати — але що?! після такого фільму вона лишила в мене тільки одне питання: навіщо?! навіщо так безпорадно згаяно час та гроші?

особиста оцінка: 2/5

одним рядком: другосортний трешак з претензіями на неординарність та стиль.

кодер

(brainstorm/cypher, 2002, вінченцо наталі. imdb: 7,0/10)

не пам’ятаюреклами «кодера» — тож фільм якщо і йшов у прокаті в нас, то без галасу. мабуть, і через це частково я від цього фільму не чекав нічого надзвичайного — взявся переглядати майже виключно тому, що фантастика. отримав… чимале задоволення!

так, усі актори грають посередньо — окрім, можливо, джеремі нортема в головній ролі, який постійно в кадрі, а отже — щомиті був під наглядом режисера та оператора, тож просто не мав права розслабитися =) так, видовищність не тягне на шедевр голівуду… але сюжет доволі цікавий. загалом, з точки зору глядача, що прийшов не попкорн жувати, а дивитися кіно, «кодер» якщо і не конкурує з «початком» — принаймні змусить пригадати саме цей фільм, і кілька разів задуматися, де ж там реальність… один з малопом ітних, але непоганих фільмів, як і «внутрішнє я».

особиста оцінка: 3/5

одним рядком: досить непоганий пригодницький фільм з неординарною інтригою в стилі «початку».

нікчемний я

(despicable me, 2010, п’єр кофен, кріс рено. imdb: 7,5/10)

оскільки тб я не дивлюся, в громадському транспорті не катаюся, і взагалі на рекламу в будь-яких формах зважаю рідко (професійна деформація) — анонси цієї нової анімаційної стрічки пройшли повз мене. проте вивчаю французську, і братело звернув увагу на колоритну вкраїнську озвучку (хто дивився — зрозуміє), тож довелося переглянути =)

не пошкодував — мультфільм виявився досить приємним. може й без претензій на шедевр, як «вверх і вгору» — але зате й більш рівним за якістю. окрема подяка авторам українського дубляжу — молодці!

особиста оцінка: 4/5

одним рядком: чудовий мультфільм для сімейного перегляду з походом до кінотеатру!


ну от, для одного кінотижня досить. наступного разу напишу про «вікі, крістіну, барселону», а також спробую зацікавити кількома зовсім не-мейнстрімовими речами. па!