відеопідказка: скрінкаст з курсором миші

| видиво, комп'ютери, windows, підказки

майже два роки тому я розказував, як записати відео стільниці (скрінкаст) за допомогою медіапрогравача vlc. комусь ця підказка — і відео з практичною ілюстрацією — навіть стали в нагоді. сам я зовсім не часто роблю скрінкасти, і тому не звернув увагу на одну особливість того, як vlc їх записує…

на скрінкастах нема курсора миші. а вчора один з глядачів підказки написав листа (швейцарець, тож пробачаємо неідеальну англійську):
цитата: i followed your advices but i cannot see my mouse on the recorded file. how to do for obtaining a record with the motions of my cursor on the screen?
вирішив розібратися — і виявилося, що показати курсор хоч не тривіально, але не надто вже складно.

головне: vlc не захоплює курсор миші… але! vlc може його «домалювати» під час запису. для цього треба:
  1. підготувати зображення курсора — з прозорим тлом (перевірено з png);
  2. вказати додаткову опцію для vlc:
screen-mouse-image=<шлях_до_файла.png>

параметр можна додавати до командного рядка (з префіксом --), або вказати як додатковий параметр під час налаштування запису (з префіксом :, див. збільшений скріншот) — у скрінкасті vlc відмалює зображення так, щоби лівий верхній кут був у активній точці.

практичну ілюстрацію дивіться в новій відеопідказці на youtube. де взяти зображення курсора — навіть не підказуватиму =)


сподіваюся, жарт у відео оціните. ще один цікавий нюанс: відео знято двома копіями vlc, котрі працюють водночас — ну майже як у гіківському жарті про  «початок»:
цитата: основная мысль «начала»: если запустить виртуальную машину, в ней ещё одну, а в ней ещё одну, а в ней ещё одну, то всё будет очень медленно (оригінал не знайшов, приписують @blcorp)
так от, щоби екран програвача, запущеного другим, не залишався чорним — потрібно в ньому відключити використання апаратного оверлея.