велокомп’ютер на android’і

| огляд, телефон, велосипед, android

ріжки на кермо поставив — легенькі, зручні. з велокомп’ютером складніше: кредлів для старої модельки sigma sport в крамниці не знайшов. загалом не дуже тим і переймаюся: важлива не індикація швидкості, а живі відчуття =)

втім, знайшов цікаву програму для смартфона, яка може легко замінити велокомп’ютер — google tracks. головне призначення софтинки — записувати трек, відображаючи його на мапі google maps в режимі реального часу (звісно, якщо включений gps та є інтернет-підключення). в два тапи можна завантажити записаний трек до гуглокарт, експортувати на sd-картку в одному з кількох форматів, зберегти в таблицю google docs, відіслати поштою. навіть затвітити.

замість карти на екрані смартфона можна спостерігати набір індикаторів (див. скріншот) — поточна швидкість, макс./мін. та середня швидкість, дистанція, час на треці тощо.

очевидно, що смартфон + mytracks в парі — значно універсальніший і потужніший інструмент, ніж велокомп’ютер, головним чином завдяки можливості автоматично збирати статистику про покатушки, та легко ділитися цією інформацією через інтернет.

звісно, є й недоліки. щоби бачити індикатори, потрібен найдійний кредл на кермо… все-таки смартфон дорожчий велокомп’ютера (навіть бездротовий можна придбати за 200 грн). звідси питання до велолюбителів:
цитата: …хтось використовує кредл для смартфона на кермо? хочу знайти й придбати собі такий в україні, не хочу замовляти з ebay, чекати три тижні, щоби розчаруватисяв якості. потрібна підказка. головна вимога, звісно — надійність кріплення.
втім, і без кредла можна обійтися — просто включивши запис трека й сховавши смартфон до кишені на спині або в рюкзак: корисний результат буде той самий, мінус індикація =)

google mytracks є в android market’і та на appbrain’і — а також як apk на сайті проекту (1,1 мб) для завантаження.