хто тут господар?!

| телефон, підказки, android

одна маленька, але дуже правильна «фіча» альтернативної прошивки cyanogenmod 7 для смартфона: користувач отримує можливість керувати системними дозволами для кожної встановленої програми.

приміром, встановив я приємну забавку jewels deluxe з маркета, — вона безкоштовна, але намагається показувати мені рекламу, котру завантажує з тенет за мій кошт, підключаючись через активне з’єднання. добре, якщо це дешевий домашній wifi, але ж більший час я не вдома, тож рекламні банери тягнуться через досить дорогий 2g/3g. ще й корпоративний. як боротися?

можна шукати програми на кшалт adblock для блокування всієї реклами на рівні… але це зайва софтинка, нетривіальне налаштування тощо. користувачі cyanogen мають простішу альтернативу: просто заборонити програмі будь-який доступ до мережі.

достатньо відкрити меню налаштування > програми > керувати програмами, вибрати програму — і тапнути відповідний дозвіл в нижній частині сторінки: його буде закреслено (див. скріншот). в доступі до мережевих з’єднань відмовлено =)

зрозуміло, що такий спосіб має свій недолік: його годі застосувати до програм, котрим інтернет потрібен для справи; в таких випадках все-таки знадобиться блокування на рівні переліку хостів (adblock).