напад олдскульної ностальгії

| комп'ютери, ігри, ностальгія, позитив

гхм… я свого часу пропустив епоху розквіту текстових пригод — і то зовсім не дивно, адже коли на заході були популярні паперові «інтерактивні» книжки-пригоди, я ще ходив пішки під стіл і казав котові «вуйку, посуньтеся», а пізніше, коли такі книжки почали з’являтися й у нас — комп’ютери вже були більш-менш доступні, і зовсім інші забавки приваблювали найперше.

втім, про інтернет та тривимірну графіку в ті часи ми навіть ще не мріяли, і найкращі забавки приваблювали найперше сюжетом і атмосферою. наприклад, хто чув назву the dark heart of uukrul? це культ! одна з найкращих комп’ютерних ігор всіх часів та народів, якщо спитаєте мене — і за атмосферністю запросто на одному щаблі з шедеврами на кшалт system shock 2.

такі от забавки, помножені на любов до пригодницького чтива, змушують сьогодні з долею ностальгії звертати увагу на інтерактивні флешеві комікси, — як от the sagittarian, — та «олдскульні» текстові пригоди. сьогодні в rss-стрічці трапилася згадка про age of fable — це досить коротка, на півгодинки онлайнова пригода, в якій головне — текст (англійською, звісно). чудово піде в обідню перерву.

p.s. а the dark heart of uukrul наразі має статус abandonware (софт, покинутий напризволяще) — відповідно його можна завантажити з тенет (включно із ел. копією інструкції-довідника), запустити під емулятором dos (приміром dosbox) й ностальгувати до нестями.

щоправда забавка досить складна як квест — а ще ж ці кляті раціони, котрі так швидко закінчуються… дуже рекомендовано знайти в тенетах якийсь трейнер для неї (наприклад, легендарний immortal player — ip73.exe), але це буде проблемно.