десь зекономив, десь втратив

| автомобіль

в неділю зробив планове техобслуговування машинці (то-8, 120 тис. км). шкодую, що не придбав заздалегідь пару тяг стабілізатора передньої підвіски: вкотре пересвідчуюся, що для opel astra g це витратний матеріал, враховуючи якість українських доріг.

оригінальна тяга від opel коштує 311 грн, міняти довелося обидві — якби заздалегідь замовив на exist’і, скажімо, monroe, зекономив би по 130 грн на кожній. принаймні набір фільтрів, свічки та мастило цього разу мав свої, — вже приємно: нема чого роздавати гроші направо й наліво.

ще одна стаття витрат — довелося замінити декілька дрібних деталей коробки передач: тягу, палець і сальник куліси. потягло на 300 грн з роботою. давно треба було зробити — пропало заїдання під час перемикання; хоча тепер доводиться звикати до трішечки іншої геометрії ходу важеля.

в сумі залишив 2,6 тис. грн на сто (з них роботи на 1,25 тис. грн), і ще 370 грн на exist’і (мастило було старе): як не крути, а хочеш кататися — готуй грошики =/ ще й часу пішло пів дня, без перебільшення.