темне серце уукрула… в коробці

| комп'ютери, windows, ігри, linux, ностальгія, android

десь тут у щоденнику я вже згадував про темне серце уукрула:
цитата. хто чув назву the dark heart of uukrul? це культ! одна з найкращих комп’ютерних ігор всіх часів та народів, якщо спитаєте мене (читати повністю)
на ілюстрації можна роздивитися вікно dosbox із заставкою цієї культової рольовухи поруч із тим дописом. а тепер про те, як погратися в the dark heart of uukrul:
  • на windows,
  • на linux, та…
  • на android.

колись я успішно діставався першої схованки і на кишеньковому пк під windows mobile 6.1 — але деталей вже не пригадаю, звісно. втім, навряд чи хто ще користується такими штуками?

на ностальгічну нотку «пробив» ось цей скан, знайдений випадково в тенетах — хто забавлявся колись в uukrul’а, зрозуміє =)

отже, до справи гри. знадобляться:
  • власне гра;
  • емулятор dosbox;
  • підказки з проходження =)
архів з грою знайти неважко — джерел в мережі безліч, а враховуючи, що її випущено в далекому 1990-му році, наразі забавка вже є abandonware — тобто ніхто не переймається продажами, підтримкою чи захистом прав на неї. приміром, можна взяти rar-архів на oldgames.ru. або ж на abandonia.com — але ця версія, ймовірно, вимагатиме більш уважного вивчення підказок, які  можна там же й завантажити (все-одно знадобляться в будь-якім випадку).

dosbox для windows рекомендую портативний з portableapps.com — хоча б і просто тому, що не вимагає інсталяції та працює з флешки. для linux — повинен бути в репозиторіях дистрибутива (якщо нема, див. розділ downloads на оф. сайті dosbox). для android — на code.google.com; хоча треба зауважити, що цей варіант вимагає значно більшої уваги до конфігурації через (очевидно) відсутність апаратної клавіатури =) але для ґіків — це ж не перепона?

далі просто: витягаємо вміст архіва з грою в одну локальну теку (приміром, c:\games\uukrul під windows чи ~/uukrul під linux), запускаємо dosbox і монтуємо цю теку як диск a: (ностальгія за флоповодами), на прикладі windows:
mount a "c:\games\uukrul"
або для linux:
mount a "~/uukrul"
якщо не наробити помилок під час друку — все буде ок. далі — переходимо до диска a: та запускаємо uukrul’а (enter після кожного рядка):
a:
uukrul
…і бачимо на екрані приблизно те, що на скріншоті на початку допису.

додатково, щоби не довелося монтувати теку з грою щоразу, можна прописати ту ж таки команду в кінець файлу /data/settings/dosbox.conf в теці dosbox (це для windows — лінуксоїди шукають файл в ~/.dosbox):
mount a "c:\games\uukrul"
і тека монтуватиметься автоматично на старті. підказка щодо гарячих клавіш в dosbox’і та про нюанси налаштування є на офіційному сайті проекту.

наразі все. приємного ностальгування.

p.s. мало не забув. uukrul вимагає знання англійської, або хоча б бажання сидіти зі словником =)