текст на стільниці — готовий конфіг conky

| комп'ютери, linux, підказки

ремонт має початок і не має закінчення, а конструктором можна гратися дуже довго… так і комп’ютер з linux’ом можна налаштовувать нескінченно. проте на скріншоті — готовий, «живий» конфіг для conky, як задумано. робоча назва text columns.

фактично тут шість окремих конфігів, що відображаються шістьмома копіями conky, котрі запускаються автоматично одним скриптом (start_conky):
  • годинник, дата і біла розділювальна лінія (.conkyrc_clock)
  • системна інформація (.conkyrc_system)
  • стрічка твітів (.conkyrc_twitter)
  • стрічка новин (.conkyrc_news)
  • дві стрічки з виводом текстових файлів (.conkyrc_notes та .conkyrc_help)
за кожною з чотирьох текстових колонок стоїть bash-скрипт, котрий відповідає за завантаження тексту з twitter’а, google reader’а чи довільного текстового файлу і форматує його відповідним чином.

стрічки твітів та новин поновлюються щодві хвилини, якщо машинка підключена до інтернету — коли ж ні, виводяться останні завантажені повідомлення та новини. в стрічку новин втрапляють заголовки з каналів, позначених тегом desktop в google reader’і — тож нема потреби копирсатися в конфігах, якщо хочеться додати туди, скажімо, новини українського тижня чи ще щось.

як завантажувать і форматувати twitter-стрічку, вже розповідав, — а з новинами довелося трішки помучитися: xmlstarlet відносно нескладно змусити завантажувать подачі в форматі rss, але google reader видає atom… а man надзвичайно аскетичний. витратив не менше трьох годин, щоби знайти рецепт правильного парсінгу atom’ної подачі і зрозуміти, що він працює лише за наявного конекту — інакше segfault’ить. поборов, тим не менш, і цю проблемку.

текст для колонки notes завантажується з файлу, що лежить в теці dropbox, і доступний для редагування також і на робочому ноутбуці: зручно занотовувати собі, скажімо, нову лексику під час читання французькою, чи цитати — текст автоматично відобразиться на стільниці.

в останній колонці (help) не задано файл для читання — по замовчуванню скрипт виводить шпаргалку з швидкими клавішами для керування вікнами.