цікаві сервіси для домашнього сервера

| комп'ютери, ідея

місяць тому я вже згадував, що хочу новий, «правильний» nas, тому що він повинен бути гнучким і давати значно більше свободи в налаштуванні та хостингу власних сервісів. фактично, це має бути більше ніж nas — скоріше домашній сервер.

ось ще три причини хотіти:
з сервером minecraft найпростіше — він і зараз працює на домашньому неттопі, дозволяючи нам з перчиком забавлятися час від часу. можливо, так воно і залишиться навіть коли зберу собі новий nas, тому що майнкрафтівський сервер написаний на java, і крутиться досить важко, тож тримати його постійно запущеним — чимале навантаження для будь-якої платформи на mini-itx.

storytlr — вже цікавіше. це агрегатор соціальних потоків, але не будь-яких — а своїх. такий собі мета-блог, де в одному таймлайні зібрано активність з різних соцмереж і сервісів, таких як twitter, picasa, google reader, плюс стенделон-блог — і більше нічого зайвого! ось живий приклад.

саме так, як на мене, повинен був би виглядати google plus — найперше як агрегатор соціальної активності, а вже наостанок — як соціальна мережа для блондинків, котрим треба лише постити гіфки і збирати лайки.

обов’язково мушу спробувати storytlr, але оскільки це не онлайновий сервіс,  а софт для локального встановлення — потрібен пк, постійно включений і в мережі. тобто домашній сервер =)

owncloud — потенційно це ґіківська заміна декільком сервісам google; наразі ще не повністью готова до повноцінного використання (імхо): є онлайновий доступ до файлового сховища, музичний архів плюс програвач, контакти та календар та сервіс закладок (демо онлайн).

в авторів на черзі — кілька важливих функцій, таких як синхронізація файлів з локальними теками (те, що робить dropbox), онлайновий тектовий редактор (простенька заміна google docs’ам) та клієнт для android’а — треба дочекатися хоча б цього, перш ніж пробувать. знову-таки, це не онлайновий сервіс, а софт для локального встановлення на власний сервер.

сподіваюся, когось зацікавив =)

p.s. тим часом корпусів antec isk300-150 (на ілюстрації вгорі) ще немає в україні — ймовірних термін приходу в україну ще посунули, до 4 листопада. чекаю.

p.p.s. засада. резервування raidz1 вимагає принаймні 3 дисків, а вподобаний корпус antec має місця для двох… який сенс будувать nas на заміну «іграшковому» wd, якщо не забезпечить надійне збереження данних? фсад. думаю та шукаю далі.

взагалі тре добряче подумать, що насправді мені потрібно від домашнього сервера — а що просто «хочеться спробувать»…

p.p.p.s. якщо думати власне про nas — таки ось цей варіант корпуса видається найкращим. хоч і досить дорогим ($122 + пдв $24,50 + доставка…) характерно, що саме про нього і йшлося в дописі, котрий спонукав задуматися про «правильний nas»…