джентельменський набір для android'а

| огляд, телефон, android

знову поновив прошивку в смартфоні — цього разу liquidnext 1.9.2  на основі cyanogenmod 7. про переваги альтернативних прошивок та нюанси процесу вже докладно звітував. розкажу про софт, який обов’язково ставлю після прошивки — і кілька необов’язкових, але корисних програм та приємних забавок.

майже все — доступне безкоштовно в android market’і, за винятком буквально двох програм.

обов’язкове

самотужки інсталювати найбільш необхідні програми навіть не доводиться — android сам йде за ними в маркет, щойно підключається до профіля на google’і й завантажує звідти архівну копію налаштувань системи.

go launcher ex (скріншот, маркет) › яка би стільниця (лончер) не йшла в комплекті з прошивкою — проста від google, штатна acer ui, чи adw launcher в прошивці liquidnext, — міняю на go launcher ex заради можливості налаштувати практично все на свій смак та відполірованості до найдрібніших деталей.

додатково може знадобитися втулок для відображення кількості пропущених дзвінків та непрочитаних sms/листів над відповідними іконками: go launcher ex notifications (маркет).


fbreader (скріншот, маркет) › можливо, не ідеал — але серед «просто читалок» це найзручніший для мене варіант, добре знайомий ще по читанню з екрану 9-дюймового нетбука. з 13-ти дюймів читати вже не так зручно, тому fbreader «переселився» на смартфон. підтримує пошук у словнику fora.

fora dictionary (скріншот, маркет) › словникова оболонка без зайвих наворотів в інтерфейсі чи функціях. просто працює і дозволяє мені користуватися англо- та франко-російськими словниками. шкода, немає хороших українських. чим сподобалася і де взяти словники — звітував докладно.

le conjugueur (скріншот, маркет) › довідник з відмінювання французьких дієслів — просто незамінний для мене зараз, в процесі вивчення мови. плата за використання — реклама; коли набридає — відключаю програмі відповідний дозвіл.

apv pdf reader (скріншот, маркет) › найкраща читалка для pdf-файлів з усього, що безкоштовно доступне в маркеті. перепробував багацько. ця досить швидко працює, має мінімально необхідний набір справді потрібних функцій і достатньо мінімалістичний інтерфейс, щоби ніщо не заважало читати. приміром, дозволяє інвертувати кольори документу (білий текст на чорному тлі), встановлювать крок масштабування і чутливість горизонтальної прокрутки — хто більш-менш читає pdf’и, оцінить (окремий допис про переформатування pdf’ів для маленьких екранів).

mx video player (скріншот, маркет) › штатний відеопрогравач нікуди не годиться — можна сказати, що його немає. mx video player має далеко не аскетичний розмір (4 мб) порівняно до інших альтернатив — але результат того вартий. сподобався оформленням, і вміє відтворювати флешеві ролики в контейнері flv (а от загалом непоганий і значно компактніший mvideoplayer — ні). з рекламою можна боротися тим самим способом.

gmail (скріншот, маркет) › на відміну від google talk’а, в збірках на cyanogenmod’і немає, як правило, поштового клієнта google. дододиться тягти з маркета. хоча останнім часом подумую замінити на k-9 mail — не в останню чергу заради підтримки шифрування gpg та кількох поштових скриньок (але дочекаюся, поки навчиться компактно відображати бесіди, як gmail).

barcode scanner (скріншот, маркет) › е… сканер штрихкодів та смарткодів, що ще сказати? працює. інколи стає внагоді — нечасто в наших теренах, але з часом буде більш корисним.

simi clock widget (скріншот, маркет) › простенький текстовий віджет з годинником, датою і погодою виявився найбільш зручним і візуально приємним для мене — все інше дратує. шкода, що автор не додає ще простий текстовий вивід задач з календаря, непрочитаної пошти та нотифікації про кількість пропущених дзвінків та sms’ок, і що не можна замість звіту про погоду за вікном отримувать прогноз на завтра — ото був би хіт, бо більше нічого на стільниці смартфона й не треба, всі наворочені віджети — від лукавого.

просто корисне

ці програми я не встановлюю одразу після прошивки — але рано чи пізно за ними все-одно доводиться йти в маркет, або шукати на флешці дбайливо збережену там apk-інсталяшку.

power strip (скріншот, маркет) › під час вивчення іноземної мови одна з найбільш ефективних для мене вправ для тренування правильної вимови і біглого читання — слухати аудіокнижку речення за реченням, роблячи паузи і прочитуючи те саме вголос. на жаль, жодна читалка чи переглядач pdf з безкоштовно доступних не дозволяють керувати аудіоплеєром… найзручніша альтернатива з того, що вдалося знайти — лончер power strip, котрий, серед іншого, вміє показувати віджети поверх основного вікна (!), тож залишається налаштувати віджет аудіоплеєра (див. скріншот) і прив’язати відкривання power strip’а до однієї з «хардверних» клавіш.

програма платна, 16 грн… проте бажаючі можуть попорпатися на 4pda в пошуках apk’шки.

handycalc (скріншот, маркет) › правильний калькулятор на заміну стандартної «тицялки». може й не дуже потрібен, і не всі функції додоводиться використовувать (графіки? конвертор фізичних величин? зберігання довільної кількість «листів» з розрахунками?) — але принаймні handycalc просто радує око людині з технічною освітою, а можливість налядного введення досить складних виразів для обчислення, зі змінними, фукнціями та правильною візуалізацією дробів — таки буває корисною.

sms backup+ (скріншот, маркет) › вміє автоматично завантажувати резервну копію sms зі смартфона в профіль gmail, а також в зворотньому напрямку (хоча навіщо в зворотньому, не розумію). стає в нагоді, якщо в есемесках трапляється щось важливе.

igo myway (скріншот) › хороший gps-навігатор. з версією для windows mobile їздив колись до швеції через польщу — не підвела. версія для android симпатичніша, але простіша за можливостями. втім, інтерфейс motogis (від moto.com.ua) частково виправляє цей недолік, тож igo — незамінна софтинка для будь-якої поїздки автівкою куди-небудь за межі міста, а надто країни.

софтина дуже, дуже платна. настільки платна, що версії для android не лише немає в маркеті — її взагалі неможливо легально придбати окремо: розробник пропонує лише як програмне рішення для виробників пристроїв (найперше gps-навігаторів). але це не спиняє ентузіастів, котрі вперто продовжують шукати (і знаходити) збірку igo myway motogis v2.4 для екранів 480×800 на торент-звалищах та 4pda… ну і мапи, звісно.

text edit (скріншот, маркет) › android’у бракує програми для перегляду та простого редагування текстів. я собі знайшов ось це — безкоштовне, невеличке й без надлишку зайвих функцій. потрібен нечасто, але інколи без нього як без руки; приміром, коли, читаючи, хочу додати цитату до збірочки на dropbox’і (щоб вона автоматично відобразилася на стільниці ноутбука).

dropbox (скріншот, маркет) › офіційний клієнт dropbox для android, робить в точності те, що повинен: дає доступ до сховища на сервері, дозволяє вибірково завантажувать потрібні файли звідти й автоматично синхронізує відредаговані локально версії.

jorte (скріншот, маркет) › ця програма варта великого огляду, але мені не стане натхнення, тож просто скажу, що це найкращий і візуально найприємніший безкоштовний календар та менеджер задач для android в маркеті. має двосторонню синхронізацію з календарем та задачами google — і вона таки працює. має функціональні й приємні (хоч і не такі мінімалістичні, як simi clock) віджети для стільниці (див. скріншот) — їх трішки нетривіально налаштувати, але зате вони є різні, щоби по-різному візуалізувати календар чи агенду. коротше кажучи, тим, хто справді користується календарем на смартфоні — варто спробувати.

забавки

останнім часом ігри не завантажую взагалі на смартфон (переважно переглядаю новини онлайн або читаю, якщо треба згаяти трішки часу). але свого часу пробував, і парочка сподобалася. попереджу: angry birds’ів та всілякої аркади тут не шукайте.

dice me online (скріншот, маркет) › раніше називалося yahtz me. найбільш якісна реалізація гри в кості. різні режими і онлайнова «зала слави». втім, головне — це сама гра, дуже «заразна», а також приємне візуальне і звукове оформлення.

naval clash (скріншот, маркет) › надзвичайно якісна, візуально приємна реалізація морського бою. як в дитинстві на уроках! — навіть папір в клітинку. найсмачніше: можна швиденько розкидати партію на двох з товаришем по bluetooth.


все. починаючи допис, я міркував, що згадаю лише 5-7 абсолютно незамінних програм — аж ген скільки набралося… сподіваюся, хтось знайде тут щось нове для себе.