справжня магія: переформатування pdf

| телефон, windows, linux, книги, підказки

таки є на світі люди, здатні тихо й непомітно творити справжню магію…

днями в черговому дописі андрія зубинського на ko.com.ua промайнула згадка про утилітку k2pdfopt, котра вміє автоматично переформатовувать документи pdf для комфортного читання на невеликих екранах смартфонів, таблеток та електронних книжок. при тому не лише текстові документи — але й відскановані, і з кількома текстовими колонками…

коротше кажучи, те, що треба. прочитавши анотацію, відклав собі з нотаткою «спробувати пізніше, потенційно корисна штука». щойно спробував — магія!

ось скріншоти вихідного скану книжки і результату роботи k2pdfopt на екрані смартфона; в обох виппадках масштаб відображення — по ширині сторінки. це — без жодних додаткових налаштувань.


звісно, початковий скан книжки «кишенькового» формату вже сам по собі досить компактний — але все-одно читати навіть такий pdf на смартфоні незручно. k2pdfopt видав значно компактніший файл — візуально і за об’ємом (4,3 мб проти початкових 12,1 мб).

я поекспериментував ще й з різними параметрами в інтерактивному режимі роботи — програма дозволяє керувати виключкою (вліво, вправо, центровано), розмірами сторінки вихідного файлу і масштабом тексту тощо. а також вміє автоматично розбивати довгі текстові рядки для імітації переносу рядків (справжнього re-flowing’а автор ще не реалізував). спробував k2pdfopt на кількох документах, що були під рукою і які збираюся читати найближчим часом — усім вистачило автоматичного режиму.

отже, де взяти? на оф. сайті проекту в розділі download є версії для linux, windows та mac osx (не забути роз-capcha’ити спершу), а в розділі help pages — підказки щодо встановлення (ось для linux) та використання софтинки. програма не має графічного інтерфейсу з бантиками кнопочками, тож любителі командного рядка святкують =)

втім, щоби не бавитися щоразу заради конвертації з клавіатурою, я собі налаштував швидкий пункт меню в thunar’і (попередньо закинувши звантажений бінарник до ~/bin і встановивши права на запуск):
k2pdfopt %f
софтинка генеруватиме оптимізований pdf з вибраного файлу, додавши _k2opt до назви файлу.

користуйтся, кому треба.

p.s. ага, і ще одне… оскільки pdf’и, котрі видає k2pdfopt, не призначені для друку — можна задати висоту сторінки в 5’000-10’000 пікселів, приміром, і отримати довгі сторінки без розривів, які зручно гортати в apv pdf viewer’і:
k2pdfopt -h 5000 <вихідний_файл.pdf>