автоматичне завантаження torrent-роздач

| інтернет, комп'ютери, підказки

маю собі вдома маленький і тихенький неттоп, непомітно схований за монітором, — він частенько включений, коли мене немає вдома, і онлайн через інтегрований wifi та домашній рутер. домашній сервер на цій машинці я не піднімаю: по-перше, неттоп хоч і тихий, але не нечутний… по-друге, 250 гб малувато для файлового сервера, а розширення через usb 2.0 — ламерство (хоча зручне й універсальне, треба подумати…)

питання: як давати домашньому пк завдання автоматично завантажувати торенти, коли я не вдома?

приміром, я сиджу в офісі й читаю огляд фільму, який хочеться переглянути вдома ввечері… але ж не завантажувати його через офісну мережу? чи можна з робочого ноута чи навіть смартфона закомандувати домашньому пк завантажити торент, поки я в офісі? бажано — не налаштовуючи сервіси на кшалт ssh, не відкриваючи неттоп для доступу ззовні тощо.

рішення є, — і воно настільки просте і легко налаштовується, що більш-менш досвічені користувачі вже здогадалися: виділена тека для торентів на dropbox’і плюс налаштування transmission автоматично запускати торенти з теки. для менш досвічених — розповім трішки детальніше.

налаштування dropbox

коротко: dropbox — онлайновий сервіс, що надає безкоштовно 2 гб сховища на своєму сервері, з яким можна автоматично синхронізувати вміст однієї теки на різних своїх комп’ютерах: приміром, доданий в цю теку на ноутбуці файл автоматично «з’явиться» на домашньому пк, а видалений на одному з комп’ютерів файл зникне і на іншому (з можливістю відновити). детальніше у вікіпедії.

щоби скористатися сервісом dropbox, потрібно зареєструватися на сайті dropbox.com. маєте два варіанти:
  • перший (за вашу реєстрацію мені додадуть 250 мб до початкових 2 гб, завчасу дякую! — а водночас і вам теж додадуть 250 гб до стандартних 2 гб); 
  • другий (для пуристів, мені нічого не додадуть, але я не ображуся).
наступний крок — потрібно встановити невеличку програму на кожен комп’ютер, на якому потрібна синхронізована копія теки dropbox.взяти цю програму можна, знову-таки, на сайті dropbox.com (версії для linux/gnome, windows, mac osдля смартфонів на android та ios…)

користувачам linux може стати в пригоді портативний варіант dropbox (завантажив, дав права на виконання, налаштував автозапуск — і вперед).

налаштування програми досить просте: треба прив’язати до профіля на сайті (традиційні логін/пароль), і вибрати розташування теки, яку софтинка буде синхронізувати з онлайновим сховищем.

після цього всередині теки dropbox варто створити окрему під-теку для торентів (приміром, torrents або download).

налаштування transmission

коротко: transmission — одна з найбільш популярних (і заслужено) програм для завантаження торент-роздач: проста у використанні, написана не на java, з чималою кількістю опцій для гнучкого налаштування. і головне — вміє слідкувати за певною текою і автоматично починати завантаження нових торентів (див. скріншот), що з’являються там. детальніше у вікіпедії.

користувачам більшости дистрибутивів linux поталанило: в них transmission вже є «з коробки», а якщо немає — його досить просго встановити з онлайнових репозиторіїв. приміром, в debian-базованих можна закомандувать в консолі:
sudo apt-get install transmission
і почекати трішки (потрібне підключення до тенет, звісно ж). на крайній випадок є також і портативні бінарники.

для користувачів windows теж є порт програми на оф. форумі (втім, я нею не користувався), — або можна завантажити портативну версію µtorrent’а (користувався, рекомендую), котрий теж достатньо мінімалістичний і має необхідну опцію в налаштуваннях (див. скріншот).

як воно працює?

користуватися так: сидимо, скажімо, в офісі з ноутбуком, чи десь в кав’ярні зі смартфоном? серфимо тенетами, і знаходимо цікаву роздачу. завантажуємо торент-файл (це маленький текстовий файл розміром 20-40 кб), але замість відкривати його торент-клієнтом — зберігаємо одразу в теку torrents в dropbox’і (або зберігаємо на стільницю і потім вивантажуємо в dropbox через веб-інтерфейс).

якщо домашній пк з налаштованим dropbox’ом та transmission’ом (чи µtorrent’ом) включений, dropbox синхронізує теку, transmission «побачить» там новий торент-файл і самостійно почне завантажувати роздачу.

p.s. розумні люди здогадаються, що варто ще налаштувати ліміти роздачі, швидкості, кількості з’єднань (інакше недорогі бездротові рутери «вішаються») і уникати торент-звалищ із обов’язковою реєстрацією… але то вже за бажанням.

p.p.s. 18 квітня 2012 на itc.ua опубліковано великий огляд різних нестандартних способів використання dropbox’а — дуже рекомендую хоча б побігом переглянути.