losing is fun

| комп'ютери, цікаве, ігри, dwarf fortress

ось що знаходить інструмент пошуку в блогах від google на запит «dwarf fortress» серед публікацій українською за останній ріктри дописи, з них два про minecraft, і лише одна — моя позавчорашня, — справді про dwarf fortress?

пошук google по всьому ua-неті дає трішки більше результатів, котрі, втім, теж переважно стосуються minecraft’а… але — о диво?! — знайшлася ціла серія українських let's-play’їв про dwarf fortress на youtube. ну чи не фантастика?

щодо dwarf therapist (чи dwarf the rapist? бугага!) — інструмент практично незамінний, коли розмір колонії сягає хоча б 30+ гномів; перевірено на практиці. працює хитро: для роботи потрібен запущений dwarf fortress із активною грою, тому що dwarf therapist читає інформацію про населення просто з оперативної пам’яті, і туди ж записує всі зміни.

з приводу відкриття такої чудової софтинки гноми влаштували традиційну гучну пиятику з обов’язковим горланням беззмістовних пісень. ось відеозвіт (і так, це знову minecraft і легендарні yogcast, йопта):


p.s. на ілюстрації — якісь секретні плани дворфського форту, котрий повинен ізолювати основне місто від виходу назовні і від шахт. хитро — але ж врешті-решт все загине, бо loosing is fun, чи не так?