корисна strava для велосипедистів

| огляд, велосипед, android

отже в новому велосезоні вирішив таки накрутити якийсь кілометраж, щоби не було так прикро, як минулоріч. а щоби крутилося веселіше, потрібна якась індикація та статистика — по кожному виїзду та за сезон.

від навісного велокомп’ютера я остаточно відмовився: зайві витрати, зайва обвіска, зайві прикрощі з поламаними кредлами… минулоріч пробував використовувати google’івський gps-трекер my tracks на смартфоні — але йому дуже бракує естетичної привабливості та якихось власне статистичних функцій.

взявся вибирати альтернативу. програм для android в цій категорії багато, проте конкуренцію my track’у (за функціональністю, вимогами до пам’яті, навіть оформленням) складають одиниці. до того ж мене цікавлять лише безкоштовні пропозиції.

наразі спинився на strava cycling (скріншот, маркет).

далі буде докладніше про софтинку, але спершу констатую, що потрібно від велотрекера мені особисто:
  • запис параметрів виїзду (кілометраж, час, середня швидкість тощо) під час катання;
  • можливість поставити запис на паузу, або автоматичне врахування простоїв (ау, автори my tracks! вам таке не спало на думку?);
  • візуалізація треків на карті в самій софтині та експорт в поширених форматах для зберігання та візуалізації деінде;
  • автоматичне впорядкування статистики по виїздах та за сезон, ідеально зі збереженням у хмарі;
  • приємне оформлення і зручний інтерфейс (а не так, як в my tracks).
щодо індикації (миттєва швидкість, кілометраж, середня швидкість, час) — зовсім не певен, що вона мені потрібна. справжні велосамураї катаються не заради гарних цифр на екрані. до того ж я не маю як кріпити смартфон на кермо.

можна ще пригадати про «соціальні» функції на кшалт розшарювання своїх та перегляд чужих треків та досягнень, пошук однодумців за географією чи кольором велосипеда тощо. все це мене мало цікавить, проте в найпопулярніших спортивних трекерах на кшалт endomondo йде «в нагрузку» до хмарних і статистичних сервісів. скоріше навіть навпаки: саме онлайнові соціальні сервіси там є основною пропозицією.

повернуся до strava. зорієнтуватися в тому, що ця програма вміє, досить легко завдяки зрозумілому (і приємному) інтерфейсу. функції згруповано на чотирьох закладках.


індикація (скріншот) не повністю повторює функції велокомп’ютера (бракує миттєвої швидкості), але мене цілком влаштовує (все одно смартфон їздить в кишені). головне — нічого зайвого, і запис трека можна одним дотиком поставить на паузу.

історія маршрутів відображається списком (скріншот) з мініатюрами мап (my tracks’и показують простіший список) і дозволяє переходити до статистики кожного трека з детальною мапою (скріншот), звідти ж можна розшарити інформацію про трек в гуглоплюси, фейсбуки, твітери-шмітери чи що там ще встановлено на смартфоні, а також еспортувати трек у форматі gpx.

профіль користувача (скріншот) збирає статистику за тиждень, місяць, сезон… але якщо трекінг працює офлайн, то для перегляду вкладки користувача потрібно зареєструватися на strava.com, і хоча б періодично синхронізувати смартфон з сайтом: профіль користувача і статистика зберігаються в хмарі.

навігатор сегментів (скріншот) з візуалізацією на мапі займає четверту вкладку. strava пропонує спеціальний термін для ділянки трека, для якої зберігатиметься спеціальна статистика, відносно котрої різні користувачі сервісу можуть позмагатися між собою (детальніше). щоправда, все це було би цікаво, якби в києві хтось користувався софтинкою більш-менш активно. наразі знайшлося лише 2 розшарених сегменти поблизу.

треба додати, що зі strava можна не лише крутити педалі, але й бігати (хоча endomondo, здається, для цього значно більше пасує), і що деякі функції сервісу (наприклад детальне редагування профіля, створення сегментів, перегляд статистики на календарі тощо) доступні лише на сайті. ну й промовчу про деякі функції, доступні лише власникам платних «преміальних» профілів.

наразі все. кому сподобалося — користуйтеся і щось розшарюйте.

оновлення (8.05.2012). про деякі недоліки strava cycling згадав у одному з наступних дописів.