бісів штуцер!

| автомобіль

окрім необхідності заміни передніх амортизаторів, під час останньої діагностики автівки майстер поглянув на зашунтований шланг системи попереднього обігріву дроселя — і хутенько, нікуди більше не заглядаючи, вказав на необхідність заміни водяної помпи. 

історія цього зашунтованого шланга давня: колись роки два тому я пригнав автівку на чергове планове обслуговування, а там виявилося, що кудись витікає антифриз. виявилося, що тріс пластиковий штуцер на виході з термостата, в колі обігріву дроселя (обведено на ілюстрації). таке враження, що ту кляту детальку навмисне зробили з пластиліну пластмаси, щоби зламалася!

не зламатися вона не може: вібрація шланга під час роботи двигуна обов’язково її доконає за 3–5 років у кращому випадку. ціна латунної заміни — копійчана, але для того, щоб її виточити, потрібно знати розміри й параметри різьби… а де ж ти їх дізнаєшся, коли штуцер вже зламався навпіл, і різьбова половина запресувалася намертво в корпус термостата? окремо в каталогах цієї детальки знайти годі.

не довго думаючи, майстер тоді зашунтував шланг до дроселя та патрубок на виході термостата, сказавши, що на роботу двигуна в наших широтах це коло не впливає.

я підозрюю, що під час останньої діагностики зашунтований шланг просто викликав у техніка нестримне бажання замінити якусь детальку гривень так на 600, плюс робота… тому що ніяких ознак «мертвої» помпи під час їзди я не помічаю: двигунець гріється до 85–90° с, як книжка пише, і дві зими відкатав без проблем.

але! поремонтувати все-таки хочеться. теоретично, той бісів штуцер можна придбати на ebay за фантастичні 9 фунтів не рахуючи доставку (можна подумати, що він позолочений у них!), але хоча б знати, що це справді та деталька! ну і зовсім не повинно дивувати, що на «автоцентрі» мені вже пропонували виточити й замінити штуцер за 300 грн. нехай чекають, ага.

якби ж дізнатися якось розміри та замовити тут токареві за 20 грн, бо це красна ціна тому бісовому штуцеру.

оновлення (31 травня 2012). знайшлося! підказали й показали добрі люди розміри того штуцера.