дві точки зору на студентські протести

| політика, канада

в квебеку тривають студентські протести. українські змі час від часу оприлюднюють якісь короткі зведення з цього приводу, котрі, втім, практично не дають змоги до ладу скласти собі уявлення про причини та хід подій.

досить детальне досьє зібрано на сайті «радіо канада» — французькою, звісно ж. найшвидше охопити одним поглядом суть того, що відбувається, дозволяє, мабуть, інформаційний колаж «конфлікт в 15-ти сценах».

я не склав собі остаточної думки про події, але міркую собі так…

з одного боку уряд шарé змушений вдаватися до непопулярних заходів, і треба розуміти, що це пов’язано з великою відповідальністю за життя провінції та потребує певної відваги від політичної сили, котра поступово втрачає підтримку населення. з іншого — я симпатизую студенству: вони не вийшли на вулиці просто так громити вітрини, як перші-ліпші футбольні фанати, чи гамселити жидів-підарасів, як неонаці чи антифа… вони вийшли захищати свої права, а наскільки вже вони праві й наскільки цей протест адекватний — питання окреме, і відповідь на нього може буть лише суб’єктивна.

найбільше мене подивувала реакція квебецького уряду на студентські страйки та демонстрації: аж ніяк не чекав такого від цивілізованої, демократичної канади. особливо спеціальний законопроект про обмеження свободи мітингів та заборону масок.

проте найцікавіше тримаю на останок: два погляди на ці події від імігрантів з україни та з франції:
не коментуватиму. просто зверніть увагу (ті, хто зуміє прочитати і українською, і французькою) на те, про що пишуть дві різних людини, і як вони про це пишуть.

оновлення (28 травня 2012). попередній прем’єр-міністр квебека жак парізо досить влучно, на мою думку, покритикував дії уряду шаре в ситуації зі студентськими протестами:
цитата: молодь не завжди права, — але караючи її, суспільство завжди помиляється (детально, французькою)