ще раз про вундерваффе гномів

| комп'ютери, ігри, linux, підказки, dwarf fortress

встановивши на ноутбук свіженький linux mint, знову мусив пригадувати, як і звідки встановити dwarf therapist, а завантаживши нову версію dwarf fortress (0.34.11) і побачивши, що дві софтинки щось не хочуть працювати разом, мав шукати ще й вирішення цієї проблеми.

встановив, знайшов, вирішив. коротко занотую собі, щоби наступного разу було під рукою; можливо, ще кому стане в нагоді. отже, ще раз про вундерваффе гномів у боротьбі за адамантин…

встановлення dwarf therapist

пристойного сайту в проекту наразі немає, є кілька сторінок на гуглокоді. серед іншого тут є інформація про версію dwarf therapist для linux та посилання на два репозиторії для ubuntu (10.04 та 11.10). я спробував наудачу перший — працює в linux mint debian edition (перевіряв з новою версією 201204 та попередньою 201109): софтинка встановлюється і (після короткого танцю з бубном, про це далі) нормально запускається.

отже, найперше — відкрити файл з переліком джерел для apt:
sudo nano /etc/apt/sources.list
додати один рядок:
deb http://dwarftherapist.com/apt lucid universe
зберегти (ctrl+o), закрити nano (ctrl+x). після цього поновити інформацію про вміст репозиторіїв:
sudo aptitude  update (або sudo apt-get update)
…і встановити dwarf therapist:
sudo aptitude install dwarftherapist
готово. запускаємо з головного меню — не працює. точніше, може не запуститися. чому? спробував у терміналі, програма позвітувала, що їй бракує бібліотеки libsdl-ttf2.0-0. встановив ручками:
sudo aptitude install libsdl-ttf2.0-0
після цього все чудово запустилося.

налаштування сумісності з dwarf fortress

запустилося і працювало з версією dwarf fortress 0.31.25, якою я користувався раніше. але, зваблений покращеннями в новій версії 0.34.11, я завантажив поновлення. і після цього вундерваффе відмовилося працювати.

як виявилося, не біда. достатньо завантажити маленький файл з інформацією про розташування данних в пам’яті dwarf fortress відповідної версії (в моєму випадку це v0.34.11.ini), і закинути його в теку dwarf therapist. ну, якось так (не тестував саме цю команду, думайте):
sudo wget -c -O "/usr/share/dwarftherapist/etc/memory_layouts/linux/v0.34.11.ini" http://dwarftherapist.googlecode.com/hg/etc/memory_layouts/linux/v0.34.11.ini
ясна справа, краще перевірити, де саме знаходиться dwarf therapist, і завантажувати спершу в домашню теку.

це все: після перезапуску dwarf therapist повинен дозволити нормально керувати гномами в dwarf fortress.

p.s. інші дописи про dwarf fortress:

(c) за ілюстрацію взяв фрагмент малюнка kith з архівів фортеці syrupleaf.