швеція, бельгія, франція

| мандри, позитив

нарешті знову в києві. повернулися учора вночі — літак приземлився о пів на другу ночі, вдома були о пів на четверту. одразу попадали спати, і учора «відпочивали після відпустки».

летіли з києва до швеції (шенгенські візи ж бо мали шведські), звідти до бельгії; там брали на прокат маленьку автівку і зробили чимале коло північною та центральною францією, повернулися до бельгії та летіли додому знову через швецію.

мандрівка видалася цікава, в міру насичена і водночас досить розслаблена: погуляли вулицями стокгольма та упсали в швеції, брюгге та шарлеруа в бельгії, гавра, етрети, амбуаза та парижа у франції; відвідали королівський палац та кло-люсе в амбуазі, шомон-на-луарі та шенонсо, а також виставку садового мистецтва в шомоні; півдня провели в паризькому музеї д’орсей.

з міст найбільше сподобалися брюгге, етрета і амбуаз. не сподобалися париж і шерлеруа. усі три палаци відреставровані, інтер’єри вдекоровано і вмебльовано, все облаштовано спеціально для відвідування — таким міг би бути, скажімо, підгорецький замок на львівщині… якби що? не знаю.

я частенько нарікаю на свій рівень знання французької: після майже двох років вивчення він мене ніяк не задовольняє… тим не менш ми без якихось значних проблем порозумілися з бельгійцями та французами під час мандрівки. розрада.

трішечки фотографій вже є в «мандрівному альбомі» на picasa, пізніше додам ще.

p.s. давно я вже не відчував такого сильного небажання йти вранці в контору… мабуть, час вже щось міняти в житті.