поки що без dd-wrt…

| комп'ютери

присвятив неділю (не тиждень, москалики, не тиждень!) боротьбі з новим рутером… в результаті поки що без dd-wrt, але працює.

найперше включив з рідною прошивкою, аби подивитися, що вона собою являє. на перший погляд тут є все, чого може забажати пересічний користувач (та й не дуже пересічний).

але є нюанси. приміром, функція nas, котра дозволяє розшарювати в локальну мережу підключений до рутерівського usb-порту накопичувач, не «розуміє» файлової системи ext3. і що, мені заради цього переформатувати 350 гбайт зовнішнього диска? окрім того, ніякого розшарювання з шейпінгом теж, звісно ж.

тож надивившись, взявся ставити dd-wrt. першим сюрпризом стало те, що вогнелис ніяк не хотів підвантажувати файл прошивки на рутер (бла-бла-бла transmit failed); довелося поставити midori, — пішло. залив, згідно інструкції, спершу підготовчу (factory-to-ddwrt.bin), потім останню стабільну версію робочої прошивки (tl-wr1043nd-webflash.bin). підключився до 192.168.1.1 — працює! налаштував швиденько бездротову локалку, перевірив, підключив до провайдерського кабеля…

отут мене чекала головна засада. виявилося (че я вже пізніше начитався), що в нових версіях фабричних прошивок загрузчик на певному етапі відключає порт wan, в результаті після заливки dd-wrt він не працює. тобто локальну мережу рутер обслуговує, але доступу до інтернету — немає.

довелося розбиратися, як відновити заводську прошивку: це неможливо зробити, просто скориставшись опцією поновлення прошивки в dd-wrt і офіційною прошивкою tp-link з їхнього сайту! потрібно спершу залити специвічну прошивочку (tl-wr1043nd_v1-webrevert.bin) для dd-wrt (на базі 3.11), а потім вже поновитися до останньої доступної офіційно.

тепер рутер працює і роздає інтернет, а я тим часом облизуюся на dd-wrt =/

p.s. щира подяка власникові відкритої мережі tp-link_fef228, до котрої я періодично підключався, щоби «покурити мануали», поки мій рутер відмовлявся працювати.