головна проблема з linux

| комп'ютери, linux, позитив

схоже, зараз модно стало говорити про проблеми linux. ну що ж: для мене особисто головна проблема з linux в тому, що… завжди хочеться спробувати щось новеньке =)

от зараз, приміром, ноутбук вже давненько (півтора роки) і досить справно працює під linux mint debian edition, аж приїлося. захтілося знову спробувать щось новеньке.

дивлюся в сторону двох bang’ів: crunchbang та archbang. обидва приваблюють тим, що є мінімалістичними конструкторами, дистрибутиви котрих практично не обтяжені зайвим мотлохом на кшалт mono та tomboy: маєш базову систему, яка працює «з коробки», а весь необхідний софт можна легко додати.

з crunchbang’ом вже трішки знайомий — користувався певний час на нетбуці, потім на ноуті версією зі стільницею xfce, але зараз думаю про «ванільний» кранч з openbox/tint2. головні плюси для мене — репозиторії debian (точно знаю, що там є весь потрібний мені софт), давно забута «пружинка» в роботі системи, і мені подобається лого =) на ілюстрації — стільниця crunchbang 11 (waldorf) на ноуті в режимі liveusb.

archbang цікавий тим, що ще більш мінімалістичний, як конструктор. і логотип арча ще дужче подобається. але… свої репозиторії — а отже необхідність знову шукати потрібний софт. от чи є там, приміром, dwarf fortress і dwarf therapist?

тому спинюся, мабуть, на crunchbang.