atom’ний цирк з ion’ним прискоренням

| комп'ютери, linux, підказки

…або просте встановлення драйвера nvidia для linux, з довжелезною передмовою.

в домашньому зоопарку є неттоп aspire revo, на котрому від початку стояв linux mint замість комплектних «вікон». система справно працювала, дозволяючи переглядати кіно та час від часу запускати сервер minecraft.

аж поки після чергового необережного поновлення не відмовився стартувати сервер іксів. вже й не пригадаю як слід, через що саме… все-таки правда: працює — не чіпай.

aspire revo цікавий тим, що це маленька коробочка, яку можна заховати «на спину» монітора, і котра попри слабенкий atom’ний процесор дозволяє переглядати відео full hd завдяки платформі nvidia ion з відеопроцесором geforce 9400m. але зиск можна отримать лише з пропрієтарними драйверами nvidia для linux…

і от зі встановленням цих драйверів завжди була морока. по-перше, їх можна не ставити, задовольнившись вільним драйвером nouveau, який чудово працює з «плоскою» графікою та забезпечує базові функції 3d-прискорення, але про «смаколики» на кшалт апратного прискорення декодування і виводу відео через бібліотеки vdpau можна забути…

по-друге, можна взяти інсталятор драйвера (уважно добравши версію для встановленої відеокарти) з сайту nvidia і встановити самотужки, — трішки нетривіальна задача, але саме так я колись чинив, коли ще не було інших варіантів.

по-третє, віднедавна можна просто встановити пропрієтарний (!) драйвер nvidia з репозиторіїв debian: одна команда sudo apt-get install… з перезавантаженням іксів — і вуаля… нічого не працює?! раніше працювало, і саме тому linux mint не потребував танців з бубнами для налаштування 3d-графіки на неттопі. але зараз нові версії ядра linux чомусь не сумісні з цим методом, — найімовірніше, що саме через цю проблему чергове поновлення mint'а поламало систему.

і нарешті користувачам debian-базованих дистрибутивів доступний четвертий спосіб, про який я дізнався учора, і заради розповіді про котрий довелося робити такий от довжелезний вступ — магія скрипта sgfxi.

власне, це (майже) все. тому що sgfxi робить усе сам, — треба лиш уважно читати підказки на екрані! і маю пару підказок:
  • встановлення скрипта sgfxi елементарне;
  • перед запуском варто перевірити, чи встановлено заголовки ядра, і за необхідності завантажити: 
sudo apt-get update && sudo apt-get install linux-headers-$(uname -r)
  • швидше за все, скрипт доведеться запускати двічі (ще раз: уважно читати вивід в процесі його роботи!) — перший раз для видалення штатного драйвера (в моєму випадку nouveau), і другий — для закінчення процесу встановлення драйвера nvidia.
тепер замість linux mint’а на неттопі крутиться легенький crunchbang зі такою ж стільницею, як на ноутбуці. наступний крок — встановлення медіацентра xbmc.