підводні пригоди на папері та на екрані

| комп'ютери, ігри, linux, книги

минулого тижня упіймав якогось віруса… лікар відкрив лікарняний лист і залишив мене удома до кінця тижня. отак отримав трішки часу перепочити, бо робочий марафон трішки забембав останнім часом.

розправився з черговим романом гранже, цього разу були «багряні ріки» (ну, такоє), тож зміг відкрити щось із придбаного нещодавно storybundle’а — вибрав «undersea» джофрі морісона.

…і одразу закрив. в сенсі пробіг за пару днів. не хвалитиму: загалом досить примітивний екшн, місцями випирають кіношні кліше (приміром, фінал)… але ж антураж підводного світу! багато маєте що запропонувати в цьому під-жанрі? відкинувши класичні, перечитані тричі «2000 льє під водою», я з пам’яті назву хіба що серію «rifters» пітера уотса та «сферу» майкла крайтона.

коротше кажучи, книжка на свою аудиторію, підлітків.

начитавшись, пригадав, що свого часу пройшов кілька перших місій забавки deep fighter — аркадної підводної пригоди з рибами, субмаринами, глибокими ущелинами тощо.

знайшов, заторентував, запустив інсталятор під wine’ом — пішло. трішки побавився… і залишив синочкові: попри інтерес до жанру, забавлятися в аркаду для dreamcast’а, перевипущену для pc, нема охоти. надто примітивне. частково можу списати на 2000 рік, але нащо було псувати чудову, не заїжджену тему, з чудовим потенціалом для створення підводної пригоди від першої особи, — от нащо було її псувати пазлами в стилі serious sam’а і голівудськими прибульцями?

кому цікаво — відео геймплею є на youtube, ілюстроване детальне проходження deep fighter'а є в тенетах.