kindle — просто книжка

| комп'ютери, книги, негатив

вдома жиє собі четвертий kindle. придбав «американця» з рекламою за ті самі 79 долярів, маючи на думці використовувати його як родинну читалку. час від часу миленька чи синочок справді щось на ньому почитували, — але останнім часом лежав собі без діла: тимошкові зручніше читать з паперу, миленькій приємніше з нового galaxy s2.

я ж після переходу з нетбука на ноутбук читав виключно з екрану свого (вже) старенького liquid’а. отож я взяв kindle собі, щоби добро не пропадало; вирішив — спробую покористуватися.

гадаєте, що далі підуть діферамби на адресу kindle’а?

екран — не підсвічений, малоконтрастний, нечіткий. на мою думку, програє пересічному смартфону чи 7-дюймовому планшету в усьому, крім автономності й можливості читати на пляжі. ті, хто твердить про білизну й контрастність — просто повторюють рекламні слогани, екран сірий. читати не те що вночі в ліжку, але навіть в мрячний день вже некомфортно.

словники — в комплекті з kindle’ом їх кілька, всі одномовні, тлумачні, фразеологічна складова майже відсутня. користуватися на нетактильному кіндлі незручно… android сильно розбещує: я звик мати простий доступ до двомовних словників, користуючись читалками, що підтримують роботу з fora.

підтримка epubвідсутня. логіка amazon наче й зрозуміла (контроль), але ж вони дозволяють пересилати собі на kindle власні тексти в форматах doc, html, txt, — то чому не epub? доводиться конвертувати, тому що бібліотеку зберігаю в epub.

портативність. на перший погляд, kindle мініатюрний і легенький, вміщується в кишеню джинсів чи піджака… але в захисній обкладинці він вже нікуди не вмішується. окрім того, це вже другий пристрій в руках чи в сумці — адже смартфон вдома все одно не залишиш.

нотатки та цитати, котрі kindle дозволяє зберігати з книжкою — навіщо вони? наскільки я розумію, якщо вони й синхронізуються разом із закладками між різними пристроями — але переглянути їх чи завантажити через профіль kidle.com неможливо. лишається переглядати на самому кіндлі? примітивно. на android, приміром, я можу цитату одразу відправити в dropbox як текстовий файл, відіслати поштою, через bluetooth, зберегти на карту пам’яті тощо.

kindle має свої переваги з точки зору пересічного користувача: гранична простота у використанні, фантастична автономність, бездротова пересилка текстів, невисока ціна. але він, на жаль, не робить революції в галузі — по суті це просто книжка, тільки зроблена не з паперу.

переплатив за обкладинку

дисплей кіндла не скляний, і дуже легко дряпається — потрібна обкладинка або чохол. оригінальний простенький чохол amazon коштує 40 доларів плюс доставка. якого біса? це половина ціни kindle 4, і більше як половина kindle 5!

звісно, можна придбати щось за 10 доларів в китайців на ebay… але якість — як вже втрапиш: в руках же не потримаєш перш ніж платити.

в києві знайти обгортку на 6-дюймовий kindle — ціла проблема. ціни на справді приємні варіанти починаються від 300-330 грн — тобто ті ж таки 40 доларів. врешті-решт довелося задушити свою жабу й придбати belkin verve tab folio (на фото) — проста шкіряна обкладинка без зайвих викрутасів.

на жаль, придбав у мкс, не подивившись на ціни розетки — міг би сильно зекономити, бовдур. ніколи так не робіть.