який оптимальний розмір фото для онлайн-альбому?

| комп'ютери, фотографія

я вже давно користуюся гуглівським веб-сервісом picasa для публікації своїх світлин — як от вибраних фотографій з різних мандрівок, а також родинних портретів (вони, зрозуміло, відкриті лише обраним). зручно, бо завше можна переслати комусь посилання на ту чи іншу світлину, без необхідності щоразу пересилати поштою чималі файли. навіть батьки навчилися самостійно переглядати фото онуків =)

не викладаючи на picasa все поспіль, я не дуже переймаюся обсягом доступного мені сховища у хмарі (а надто після щедрої обіцянки гугла не враховувати розмір зображень до 2048×2048 пікселів для користувачів google+), його достатньо: наразі використано 3,8% із 5 гігабайт. проте так вже історично сталося, що для завантаження на picasa останнім часом я масштабував світлини до 1024×768: для перегляду онлайн цього наче вистачало…

…допоки мені не закортіло надрукувати декілька портретів, та ще й замовити друк онлайн.

отут я зрозумів, який я був непередбачливий. звісно, вдома я зберігаю оригінальні файли з камери… але їх багато, і щоби надрукувать вибране, треба спершу те вибране знайти й підготувати до друку — шмат роботи й часу!

наскільки було би простіше, якби на picasa вже лежали файли з розміром, достатнім для друку 10×15, а ще краще — 13×18 см!

отже на майбутнє треба зберігати більші файли — але якого саме розміру?

форматпапіррозмір зображення
10×15102×152 мм1205×1795 пікс.
13×18127×178 мм2102×1500 пікс.

найближчий стандартний розмір кадру (зі співвідношенням 4:3) — qxga, якраз 2048×1536 пікс., це удвічі більше краще за те, що я зберігав до цього часу. і навіть такі зображення не повинні з’їдати ємність сховища picasa. якщо ж не прив’язуватися до стандартних розмірів, а взяти за основу кадр 640x480 і вибрати фіксований множник так, щоби гарантовано охопити обидва формати, приходжу до 2112×1584 пікс. (×3,3), котрий вже «вилізає» за умовний ліміт google.

розставивши приорітети, швидше за все для пейзажів та архітектури прийму перший розмір, а для родинних портретів — другий.

звісно, «мандрівний альбом» немає сенсу апгрейдити, але портрети… найближчим часом треба взятися за них, віднайти оригінали, знову відкоригувати й залити на picasa вже в якомусь новому розмірі, а тоді — в друк.

p.s. може хто чув щось хороше/погане про онлайновий друк на print.fotomag.com.ua, чи й користувався цим сервісом — поділіться інформацією.