екзамен з французької, помічна лопатка і keybr.com

| життя, французька мова

трішки життєвого. позаду два роки з хвостиком вивчення французької мови, тож прийшов час якось перевірити свій рівень та отримати документальну посвідку — це може знадобитися (майже напевне знадобиться, враховуючи останні зміни) в іміграційному процесі. мета — рівень b2.

раніше я планував здати delf, але днями мене переконали в тім, що варто пройти дещо простіший та коротший, хоч і дорожчий екзамен tefaq, — на щастя, institut français в україні пропонує обидва (та ще кілька до купи), тож можна вибирати.

отже, учора поїхав я записуватися на екзамен, і паркуючись в районі площі перемоги, втрапив одним переднім колесом в яму. яма не яма — але гарний такий льодовий ковбах. помітив, коли спробував виїхати: дзуськи! передньоприводна машинка борсається і жбурляє сніг з-під колеса, але не їде…

…а обидві лопати вдома — виклав з багажника минулої весни, коли їздив чи то на мийку, чи на техобслуговування.

довелося трохи побігати довкола й шукати, де придбать лопатку. не лишати ж автівку в центрі, та ще й на площі, біля котрої навіть жодної станції метро немає? добре, що не погодився на складану фекашку в спортмастері за 99 грн — то іграшка дітям в пісочницю, а не лопата.

на щастя, поруч знайшовся базарчик, де і лопатку міцну знайшов, і заточив швидко. за 5 хвилин виручив машинку й поїхав собі. мораль? лопатку варто возити зі собою, надто взимку — вдома вона не помагає.

екзамен призначили на 19 лютого. треба якось готуватися, бо формат його трошки незвичний, і можна легко втратити бали навіть досить добре знаючи мову, просто через стресовий ефект.

тим часом я, здається, дозрів навчитися друкувати наосліп латинкою. давно вже мрію, та все лінувався. втім, для мене часто змусити себе щось зробити — це питання приємного у використанні інструменту. коли навчався друкувати російською й українською, таким інструментом став курс шахіджаняна, а точніше — безкоштовна частина курсу «соло на клавіатурі»: попри всі жарти на луркморі на адресу «шаха» і гострий відгук у автобіографічній книзі тєрєхова, програма допомогла.

для латинки таким інструментом, схоже, став онлайновий сервіс keybr.com — приємно оформлений, зручний у використанні, і позбавлений нескінченних повчань. якраз те, що треба. єдине, чого бракує — якогось індикатора ритмічності набору, тож доводиться контролювати себе самостійно.