standard deteriotation sensors

| комп'ютери

продовжую вивчати швидкодрук латинкою, але скріншотів з keybr.com більше не публікуватиму: достатньо було йому на день піти в офлайн, щоби я знайшов собі tipp10.com.

чому знову онлайновий сервіс, а не (теж чудова, і доступна безкоштовно для linux) локальна версія програми? тому що на перерві в офісі чи вдома ввечері можна відкрити — і продовжити.

переваги tipp10.com:
  • візуально ще приємніше оформлений, ніж keybr.com (див. скріншоти);
  • правильні початкові вправи — цікавіші, ніж в keybr.com і значно, значно менш занудні, ніж в klavaro;
  • вже четверта вправа (!) побудована виключно зі словникового матеріалу, а не випадкового поєднання літер — для мене це величезний плюс;
  • на додачу до візуалізації прогресу дає деталізовану статистику по кожній вправі, по кожній літері й навіть відсоток помилок для кожного пальця;
  • можна включити обов’язкове використання backspace для «виправлення» помилок — це фіксує необхідність їх виправляти, чого дуже бракує як в keybr.com, так і в початкових вправах klavaro.

на жаль, без недоліків не обійшлося: дуже обмежений набір мов (фактично лише англійська, німецька) і розкладок для навчання. тобто англійської я ще навчуся з tipp10, а от французької — вже дзуськи.

в цьому плані, до речі, унікальним є klavaro — от цей поліглот пропонує вправи буквально для будь-якої мови, з чи не будь-якою з поширених розкладок плюс ще трішки для повної міри! от за це його можна любити.

інший, і значно більш важливий недолік tipp10 в тім, що (принаймні онлайнова версія) некоректно сприймає деяку пунктуацію, набрану з використанням як американської (інтернаціональної), так і канадської (франкомовної) розкладок, що вже досить критично для мене… поки що гадаю, що з цим робити.

оновлено (21.01 2013) перевірив на linux’і — і, звісно ж, за законом бутерброда tipp10 чудово працює з обома канадськими розкладкамифранкомовною та стандартною багатомовною… то лише windows’ові щось пороблено =/