як впорядкувати електронну бібліотеку?

| найцікавіше, комп'ютери, книги, android

тиждень промайнув під знаком книжки. почалося з придбання нової електронної читанки… після рутування ще не все так красиво виглядає, як оригінальний інтерфейс nook — проте маю тепер англійські й французькі словники, fbreader синхронізується між читанкою та смартфоном, є доступ до всієї бібліотеки через dropbox, ба навіть gmail та google talk цілком можна використовувать з українською клавіатурою, а goodreads слугує «читацьким щоденником».

стара версія kindle для android (нових nook з android 2.1 не приймає) розчарувала: приміром, не підтримує whispernet, тож nook не став універсальним nookindle’ом… та то вже дрібниці.

питання до читачів: хто як впорядковує свою електронну бібліотеку? і чи взагалі варто її зберігати довше, ніж на час читання?

справа в тім, що…

якось зненацька моя бібліотечка на dropbox опинилася в повному безладі… по-перше, читаючи на смартфоні й на kindle’і, деякі тексти я зберігав принаймні у двох форматах (epub та mobi), до яких інколи додавався ще й pdf — як їх впорядкувати, щоби назви не дублювалися в режимі бібліотеки в fbreader’і? по-друге, деякі твори є одразу двома, трьома, ба навіть чотирма мовами (перша частина «путівника галактикою», «гобіт») — їх хочеться зберігати якось впорядковано. нарешті, хочеться тримати окремо якщо не жанри, то принаймні художню літературу та різні довідники…

тим часом придбав новий storybundle, і хоч не уявляю чобі наразі, коли читати всі ті твори англійською, що скопичилися в черзі, якщо навіть на «мушкетерів» французькою витрачаю місяць!

іще добрі люди підказали, що «бот» макса кідрука, анонсований восени як «перший український технотрилер», нарешті можна знайти й чесно придбати як електронний текст, щоправда аж за 34,90 ($4) — але нехай, тре почитати, мабуть.