універсальна читанка, або планшет nook simple touch

| найцікавіше, комп'ютери, книги, підказки, android

пообіцяв — розповідаю: погравшись кілька днів з рутованим nook simple touch, зробив собі ідеальну читанку, котра, на додачу до всіх чудес ще й гарно виглядає.

основні складові «конструктора»:
 • набір для рутування: touchnooter
 • стільниця: awd launcher
 • читанка: fbreader (і fbsync для синхронізації)
 • словник: fora dictionary (і декілька фр. словників)
 • менеджер бібліотеки: relaunch (і dropbox для синхронізації)
 • клавіатура anysoft keyboard (і українська розкладка)
далі детальніше про те, як це працює, з ілюстраціями.

обкладинка

під гарненьким, але куцим інтерфейсом читанки barnes & noble схований справжній планшет на android, тільки й того, що з екраном e-ink, а не retina, amoled, ips чи банальним tft. рутування дозволяє отримати доступ до самого android’а — далі вже справа фантазії, а точніше копирсання по закапелках google play та налаштування встановлених програм на свій смак, — при цьому оригінальні програми barnes & noble також залишаються і нормально працюють.


простенька стільниця awd launcher та меню button saviour (емулює апаратні клавіші) йдуть з набором для рутування touchnooter — не видаляв, лише налаштував, аби краще виглядали. додав годинника minimal analog clock, бо пасує.

чудова софтинка nook touch tools в наборі touchnooter дозволила налаштувати апаратні клавіші: ліва нижня тепер виконує системну функцію back, а фірмова клавіша ⋂ тепер працює як home і повертає до стільниці awd, а не викликає меню nook. ця ж програма дозволила поміняти функцію софтової клавіші «повернутися до читання» в системній панелі — тепер вона відкриває fbreader, а не читанку nook. а fbreader, після невеличкого хаку, правильно розуміє апаратні кнопки nook.

шпалери згенерував за допомогою wordle.net — чудовий онлайновий сервіс, час від часу до нього повертаюся.


кругленькі значки довелося швиденько накидати самому, бо хоч в тенетах чимало мінімалістичних наборів, проте не знайшов саме такого, як треба було. намалював півтора десятки іконок 48х48 пікс.


використав лише чотири, залишивши на стільниці значки швидкого доступу лише до тих функцій, котрі безпосередньо стосуються читання. решта програм — в меню awd launcher’а, яке відкривається за «чирком» вгору по екрану.

читанка

перебирав читалки — перечитував свій старий огляд, пробував і kindle для android, і cool reader, придивлявся до кількох інших, — і вчергове зупинився на fbreader’і. тому що на додачу до всіх інших переваг, лише він одночасно підтримує словник fora dictionary, дозволяє довільно вказати теку з бібліотекою та може синхронізувати закладки між кількома пристроями на android — за допомогою сторонньої софтинки fbsync.

так, я продовжую читати на смартфоні: яка б не була зручна електронна читанка, але вона не завжди під рукою. а смартфон — практично завжди. наприклад, ввечері в ліжку, коли хочеться почитати 10 хвилин вже не вмикаючи світло. тепер можна продовжити з тієї ж закладки, яку залишив на nook’у… якщо я не забув клацнути sync в меню fbreader’а.


словником слугує fora dictionary (французькі й англійські словники переніс просто зі смартфона, щоби не мучити nook конвертуванням зі stardic’а), доступний зі стільниці та через інтеграцію в fbreader’і.


на додачу, ще одна перевага fbreader’а перед kindle’ом та nook’ом — системна функція share, завдяки котрій виділений фрагмент можна одразу відіслати поштою, зберегти у dropbox’і тощо.

бібліотека

менеджером бібліотеки слугує relaunch. не скористався порадою використати його замість стільниці, тому що мінімалізм — не те саме, що аскеза, і мені приємніше бачити дбайливо кастомізовану стільницю awd, аніж аскетичну таблицю relaunch. проте водночас поєднання файлового менеджера з потужним пошуком, запускача читанки, менеджера wifi, — зручне.


власне тексти зберігаються на dropbox, а додаток для android чудово працює на nook’у і дозволяє в будь-який час завантажити потрібні книжки і розпочати читати: на відміну від kindle, зненацька nook чудово працює з мережами ad-hoc, а отже підключається до смартфона в режимі роздачі wifi.

додатково

з іншого цікавого й корисного на читанці встановлено й працює:
 • anysoft keyboard — українізована клавіатура (заздріть, власники kindle’ів та нерутованих nook’ів);
 • gmail та google talk — пошта й текстові повідомлення, з нотифікацією в системній панелі;
 • додаток goodreads — доступ до «читацького щоденника» в тенетах;
 • apv pdf viewer — для перегляду pdf за потреби;
 • screenshot it — за допомогою цієї софтинки зроблено скріншоти для ілюстрацій.
в принципі, тепер мій nook simple touch вміє все, що мені треба від читанки, і легко дає фору kindle’ам та nook’ам з коробки.