нова електронна енеїда

| найцікавіше, комп'ютери, книги

скориставшись редактором sigil, зібрав epub з «енеїдою» котляревського — включно із більш як сотнею знаменитих ілюстрацій а.базилевича (за виданням «дніпра» 1970 року, знайшов на hurtom) та коментарем і гіперлінкуванням до приміток (за виданням «фоліо» 2011 року).

отримав чималенький файл, як для електронного тексту (25 мб), але відкрити й читати цю версію «енеїди» на електронній читанці — справжнє задоволення.

файл не викладаю через очевидний брак ліцензії на ілюстрації та текст коментаря…

sigil виявився досить простим і зручним у використанні, а надто якщо хоча би трішки орієнтуватися у регулярних виразах — тоді підготовка тексту для epub перетворюється на забавку, включно з розстановкою якорів для гіперпосилань… але не самих посилань, на жаль.

ілюстрації анатолія базилевича, створені ще у 1968 році, для багатьох читачів стали не лише обличчям «енеїди», але навіть збірним образом українського козацтва. і я — серед цих багатьох. не встримався, зробив собі скрінсейвер для nook’а — не надивлюся.

до речі, не здогадувався, що прототипами багатьох персонажів «енеїди» базилевича стали реальні люди з його оточення!

в тенетах можна знайти ще один невеличкий шедевранімаційний фільм володимира дахна за мотивами «енеїди» котляревсього, він вартий перегляду!