пройшов ielts, чекаю результатів

| життя, найцікавіше, англійська мова

минулих вихідних, в суботу та неділю, пройшов тест ielts у британській раді. офіційні результати повинні бути за два тижні — якраз повернуся з відпустки, — а попередні результати повинні бути доступні онлайн найближчими днями.

записувався на цей екзамен ще у березні, і впродовж місяця мав доступ до безкоштовних матеріалів для підготовки — це так званий road to ielts, досить непоганий інтерактивний курс, що дозволяє познайомитися зі структурою тесту та призвичаїтися до того, як побудовані завдання.

раджу скористатися, а не так, як я… 4 години в передостанній день на вивчення 30-годинного курсу. старі студентські звички =)

суб’єктивно текст складний за форматом завдать: навіть добряче володіючи англійською, можна дуже погіршити собі результат, якщо не познайомитися з особливостями побудови самого тесту. він складається з чотирьох модулів — аудіювання (40 запитань), читання (40 запитань), писання (2 ессе) та усне інтерв’ю (15 хв), — кожен з яких має свої особливості.

найскладнішим для мене виявилося, суб’єктивно, саме аудіювання. частково через погану акустику в залі, і частково саме через незвичну побудову третини завдань. тому ще раз рекомендую онлайновий курс підготовки, мін містить практичну «симуляцію» тесту.

втім, п’ятнадцять, чи вже майже двадцять років такого-сякого досвіду спілкування англійською і майже невпинного читання літератури в оригіналі не проходять намарне: якихось серйозних проблем з тестом я не мав, а найголовніше — практично не хвилювався, тож міг спокійно зосередитися на роботі.

тепер цікаво дочекатися результатів онлайн.

p.s. гхм, я, певно, щось трішки поплутав, бо щойно прочитав, що попередні результати онлайн якраз і будуть доступині за 13 днів, себто за ті ж таки два тижні. гхм.