про дороги та додаткові 30 копійочок

| найцікавіше, україна, мандри, негатив, автомобіль

якийсь «центр транспартних стратєґій» (котрий має за одну з задач «сістємний діалоґ мєжду бізнесам і ґасударствам», що вже доставляє) проводить онлайн-опитування (в україні це дуже точний спосіб збору статистики) щодо того, чи згодні ми (тобто водії? чи користувачі фейсбуків, вконтактів та твітерів?) платити по 30 коп. за проїзд кожним кілометром українських доріг, якщо дороги будуть платними.

чомусь вони (українська організація?) питаються про це російською мовою. я би краще відповів англійською чи французькою, якщо українська вже не є опцією…

та повернуся до опитування. цікаво, що жодних уточнень щодо умов не запропоновано: «ховрашки» ж бо люблять тицяти кнопочки голосувалок, а не думати. наразі набралося аж 1241 ховрашків (до речі, це не те саме, що хом’ячок, але звучить цікавіше, більш по-українському) разом зі мною: вибрав варіант «ґатоф даже больше, єслі будєт качєствєнная дароґа», але це потребує додаткового коментаря…

цитата: типовий для україни підхід: задача ставиться не вирішити проблему відсутності якісних швидкісних доріг, а… вибрати тариф =) ну нe 3,1416…си?

я не бачив в україні жодної дороги, за яку можна було би платити. окрім, можливо, перших 30 кілометрів бориспільської траси — але її не можна робити платною, тому що немає прийнятних альтернативних маршрутів до найбільшого аеропорту країни.

якщо хтось думає, що доріг нема, тому що не платимо — я вас вітаю, у вас правильно вправлені мізки для того, щоби жити тут ще п’ятдесять років і весь цей час за щось платити. без результату.

поясню. один раз я катався францією, і платив там за проїзд швидкісними автострадами. моя відповідь на опитування про тариф така: готовий платити стільки, як у франції, за такі дороги, як у франції, за умови таких зарплат в країні, як у франції.

а за такі дороги, як в україні, ми вже й так платимо (складіть докупи всі податки, внески в пенсійні фонди, добавки в ціні пального, мито за іномарки і т.д. і т.п.), нмсд, чимало
(оригінал в гуглоплюсі).
десь так. а для тих, що ще не встиг побувати у франції та покататися тамтешніми трасами, ще трішечки про те, чому там можна платити.

автомобілем з точки A в точку B там можна дістатися безкоштовними національними та департментальними дорогами. вони якісні, рівні — але обмежують швидкість руху позначкою 90 км/год, і часто проходять через населені пункти, де обмеження ще більш жорстке — 50 км/год (я спрощую, детальніше можна почитати у вікіпедії).

коротше кажучи, їхати безкоштовно на великі відстані — довго і незручно. краще їхати платними автомагістралями, що обмежують максимальну швидкість до 130 км/год. цікаво, що в лівому ряді обмежено також мінімальну швидкість — 80 км/год. ці автомагістралі не мають перетинів з іншими дорогами, місць розвороту ані тим більше пішоходних переходів на одному рівні! не проходять через населені пункти, обов’язково мають бетонну розділову смугу та огородження з двох сторін, заправки через кожні 50 кілометрів, пост екстренного телефонного зв’язку з аварійними службами кожні (здається) 2 кілометри тощо…

тариф у франції, наскільки я розумію, не зафіксований як одна ціна за кілометр для всіх автомагістрашей. мені довелося кататися автомагістралями A16, A28, A1 та A2. для прикладу A16 (париж — ам’єн — калє — бельгійський кордон) має довжину приблизно 300 км, і проїзд від початку до кінця коштуватиме близько 20 євро (тобто 70 коп. за кілометр), проте якщо їхати трасою меншу відстань — вартість приблизно залежатиме від кілометража між пунктами в’їзду та виїзду з траси, а мінімальна вартість складає 1 євро.

порівняно до 70 коп. за кілометр пропозиція українських транспортних стратегів (30 коп. за кілометр) здається прийнятною… аж поки не почнеш порівнювати якість проїзду, скажімо, французькою A16 (яку можна проїхати за 2,5 години, жодного разу не порушивши пдр і загальмувавши лише для оплати на виїзді) та одеською трасою, та ще з урахуванням коефіцієнту середньої зарплати.

і от нас запитують, чи готові ми платити додатково. за що?!

p.s. у бельгії та швеції дороги не гірші за французькі, і при цьому формально безкоштовні.