todo.txt

| комп'ютери, linux, bash

нещодавно я згадував у щоденнику техніку використання звичайного паперового записника для організації задач та нотаток — bullet journal. чудова, красива ідея, котрою я не можу скористатися: ну не ношу я з собою, як правило, нічого, окрім смартфона… а без паперу ідея втрачає сенс.

але сьогодні я знайшов, мабуть, її еквівалент в електронному вигляді: todo.txt!

суть у кількох словах: простий текстовий файл з переліком задач на dropbox1; один рядок — одна задача; формат рядка дозволяє зручно реалізувати мінімальну множину ідей gtd (контекст, проекти). але це, звісно, ще не все…

краса текстового файлу todo.txt з простим форматом як органайзера в тому, що його можна читати й редагувати за допомогою будь-якого текстового редактора… але не обов’язково!

todo.sh — зручнний bash-скрипт для роботи з файлом todo.txt в командному рядку! гіківський спосіб, але на практиці досить зручно. скрипт доступний безкоштовно, але його авторка також продає на google play додаток для android… який купувати зовсім не обов’язково — тому що є точно такий, але безкоштовний:

simpletask — проста і дуже зручна софтинка для роботи з todo.txt на dropbox зі смартфона з android, дуже рекомендую спробувати.

до цього часу я більш чи менш інтенсивно користувався можливістю додавати задачі в календарі google, а для доступу до них зі смартфона — jorte, але… google повністю ігнорує ідею контекстів з gtd (а вона таки зручна) та не дає можливості об’єднувати задачі в проекти… загалом, задачі як були колись наспіх «пришиті» до календарів google — так і лишаються побічним продуктом…

…тоді як todo.txt на dropbox’і — це красиво, тому що просто і дуже портативно. за 3 хвилини вивів їх собі на стільницю через conky.

1 взагалі, dropbox виявився для мене одним з найбільш зручних і повсякденно використовуваних сервісів.